Gündem

iOS 8.4 ile Apple Music geldi

By

on

Bu ay başında duyurulduğundan beri merakla beklemeye koyulduğumuz Apple Music, bu akşam yayınlanan iOS 8.4 güncellemesi ile iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. 

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıma sunulan Apple Music, direkt olarak Spotify’a rakip olacak. İlk üç ay tüm kullanıcıların ücretsiz deneme imkanı bulabileceği Apple Music, sonrasında aylık 10 TL üzerinden ücretlendirilecek. Yeni müzik platformunun Spotify’dan en büyük farkı ise, güncellemenin ardından yayına alınan Beats 1 adındaki radyo oldu. Ünlü sanatçıların konuk olacağı ve özel programlar yapılacak olan radyo istasyonu, tüm dünyada kullanılabilecek ve 7/24 yayında olacak. Yine Spotify’da rastladığımız, kimi sanatçıların şarkılarını kullandırmama ihtimali bulunan Apple Music’in arkasında ise dünyanın en büyük müzik arşivi iTunes bulunuyor. Bunun nasıl bir fark yaratacağını da zaman gösterecek.

iOS 8.4 ile birlikte Apple Music dışında küçük iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yer alıyor.

Güncelleme, cihazların Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleştirmesi bölümünden indirilebiliyor.

Daha önce Apple Music’i alacak ülkeler arasında Türkiye de olmasına rağmen, ilk saatler itibariyle ülkemizde Apple Music hizmetinin devreye girmediğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almayı umuyoruz.

Recommended for you

0 Comments

  1. Tuna

    Haziran 30, 2015 at 7:21 pm

    Fakat Apple Music Türkiye için henüz açılmadı, güncelleyenler eski müzik uygulamasıyla aynı özelliklere sahip sadece tasarımı değişik bir müzik uygulamasıyla karşılaşacak.

  2. Burak

    Haziran 30, 2015 at 9:20 pm

    Açıldığı zaman bizd sayfa üzerinden haberdar ederseniz çok iyi olur kolay gelsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir