Gündem

iOS 8.4 betası çıktı

By

on

Geçtiğimiz hafta Türkçe Siri ile birlikte gelen ve teknoloji çevrelerince 8. iOS sürümünün sonuncusu olduğu düşünülen iOS 8.3‘ün ardından bugün iOS 8.4 için ilk beta sürüm çıktı. Önceki yıllarda bu kadar fazla sayıda yeni sürüm gelmediği düşünüldüğünde aslında büyük bir sürpriz olan iOS 8.4, Haziran ayında düzenlenecek Apple WWDC 2015’te tanıtılacak iOS 9’dan önce çıkan son sürüm olacak.

ios 8.4

Sürüm notlarına baktığımızda ise Apple’ın merakla beklenen ve WWDC’de duyuracağı söylenen yeni müzik yayın uygulamasının entegre edildiği tamamen düzenlenmiş yeni Müzik uygulamasının en önemli değişim olduğunu görüyoruz. Apple, yepyeni Müzik uygulamasına ilk bakış içerdiğini söylediği iOS 8.4 Beta 1’de, uygulamaya daha zarif bir tasarımın yanında müzik bulmayı kolaylaştıran özellikler de eklediğini belirtiyor.

Uygulamanın MacRumors forumunda paylaşılan ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz:

Yine Müzik alanında olmakla birlikte nispeten farklı bir güncelleme ise Müzik uygulamasıyla entegre çalışacak olan iTunes Radio’da oldu. Kullanıcılar iOS 8.4 ile birlikte Müzik’ten direkt olarak iTunes Radio’ya geçiş yapabilecek.

Şu an için Apple’ın sürüm notlarında Müzik uygulaması haricinde bir detaya yer verilmezken, uygulamanın Spotify benzeri bir yapıya sahip olacağını tahmin etmek zor değil. Apple, geçtiğimiz sene yaz aylarında Beats Music’i satın almıştı ve o zamandan beri Apple’ın ne zaman kendi müzik yayın uygulamasını çıkaracağı konuşuluyordu.

 Yeni Müzik uygulamasının iPad ile çekilmiş videosunu da buradan izleyebilirsiniz:

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir