Gündem

iOS 8.3 ve Türkçe Siri sonunda geldi

By

on

Geliştiriciler için çıkan birkaç beta sürüm ve sonra da “davetliler” için çıkan public beta’nın ardından iOS 8.3 sonunda yayınlandı. iOS 8 ve sonraki sürümleri düşünüldüğünde en kapsamlı güncelleme olan iOS 8.3, yıllardır beklediğimiz Türkçe Siri’yi de sonunda getirdi.

iOs 8.3 ile birlikte çok sayıda hata düzeltmesi Apple ürünlerine gelirken, Türkçe Siri dışında yeni özellikler de bulunuyor. Bunların arasında en önemlileri olarak yeni çeşitlendirilmiş emojiler, kablosuz CarPlay desteği ve Google hesapları için iki aşamalı doğrulama yer alıyor.

Bunun dışında Apple’a ait Passbook, Mesajlar ve Fotoğraflar uygulamaları da küçük güncellemelere kavuştu. Tüm özellikleri aşağıdaki galerimizden okuyabilirsiniz.

Toplam 260 MB boyutunda olan bu güncellemeyle birlikte Apple’ın iOS 8.4 çıkarıp çıkarmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Bir ihtimal, şirketin dedikodusu yapılan müzik yayın hizmetinin bulunduğu yeni bir sürüm gelebilir ancak önceki senelerde bir iOS sürümünün hiç bu kadar güncellendiği olmamıştı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir