Gündem

iOS 8.1.3 ve Yosemite 10.10.2 çıktı

By

on

Apple, dün akşam saatlerinde hem mobil, hem de masaüstü işletim sistemlerine en yeni yazılımları gönderdi.

iOS 8.1.3 güncellemesi, daha çok hata düzeltmelerine odaklanmış durumda. Yaptığı en önemli düzeltme de, bundan sonra iPhone ve iPad’de böyle bir güncelleme yapmak için gereken saklama alanı miktarını azaltması. iOS 8 ilk çıktığında çok sayıda kullanıcı, cihazlarında 5 GB’ın üzerinde boş yer olması gerektiği için yükseltme yapamamıştı. 8 ve 16 GB modellerini kullananlar ise neredeyse telefonlarından her şeyi silmek durumunda kalmıştı. Bu düzeltmeyle birlikte daha fazla Apple kullanıcısının güncel kalması amaçlanıyor.

ios 8.1.3

Toplam 250 MB civarında bir boyuta sahip olan iOS 8.1.3 güncellemesi, bu boyut sorunu dışında bazı kullanıcıların Mesajlar ve Facetime için Apple kimliği parolalarını girmesini engelleyen bir sorunu, Spotlight’ın uygulama sonuçlarını artık görüntülememesine neden olan bir sorunu, çoklu görev hareketlerinin iPad’de çalışmasını engelleyen bir sorunu düzeltiyor ve eğitimle ilgili standart testler için yeni konfigürasyon seçenekleri ekliyor.

Apple, iOS 8.1.3 ile birlikte OS X Yosemite 10.10.2 sürümünü de çıkardı. iOS güncellemesiyle benzer şekilde daha çok hata düzeltmelerine yönelik olan güncelleme, küçük de olsa bir de yeni özellik getiriyor. Artık kullanıcılar Mac bilgisayarlarında Time Machine’de iCloud Drive’ı da tarayabiliyor. OS X Yosemite güncellemesi bunun dışında Wi-Fi kopmalarını, yavaş yüklenen Web sayfalarını, beklenmeyen dil değişimlerini, bazı Spotlight sorunlarını çözerken, VoiceOver konuşma performansını ve Safari’de kararlılığı ve güvenliği iyileştiriyor. Ek olarak Bluetooth kulaklık kullanırken ses ve video senkronizasyonu da güncellemeyle iyileştirilmiş durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir