Gündem

iOS 8.1.1 yayınlandı

By

on

İki haftalık test sürecinin ardından Apple, mobil cihazlarındaki işletim sistemine küçük bir güncelleme göndererek iOS 8.1.1 güncellemesini yayınladı. iOS 8.1.1 betası 3 Kasım’da geliştiricilere sunulmuştu ve birkaç küçük hata düzeltmesi içeriyordu.

iOS 8.1.1, direkt indirip kurulabilecek şekilde cihazlara gönderildi. Apple aynı zamanda Apple TV yazılımı ile OS X Yosemite işletim sistemini de güncelledi.

Apple’ın sürüm notlarına baktığımızda ise iOS 8.1.1’in küçük hata düzeltmeleri, daha yüksek kararlılık ve iPad 2 ile iPhone 4S için performans iyileştirmeleri içerdiğini görüyoruz. İşletim sistemini destekleyen en eski iki cihaz için oldukça sevindirici bir gelişme olduğunu da söyleyebiliriz.

iOS 8.1.1, bu küçük hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler haricinde bir yenilik vermiyor. Haritalar uygulamasının geliştirilmesi ve iPad’deki birden fazla ekranda çalışma gibi özelliklerin, dedikodusu dönmeye başlayan iOS 8.2 veya 8.3’te geleceği söyleniyor.

[iOS 8’in yeni özellikleri nasıl kullanılır?]

Recommended for you

0 Comments

 1. nurullah

  Kasım 18, 2014 at 6:04 pm

  iphone 4s’im bu sene 7.1.2 versiyonu yükledim yükler yüklemez wifi gri soluk problemi yaşanmdı malesef yaklaşık 4 ay hala devredışı . çareyi saç kurutma makinasıyla hallediyorum 8 dakika ısıtıttıktan sonra 10 dakika buzdolabına koyup çıkartıyorum ve wifi çalışıyor aktif duruma geliyor ama sadece bu aktifleşme 2 günlüğüne idare ediyor. eylül ayında ios 8 versiyonu bekledim bir çare bulurlar dedim ios 8’de yükledim boş malesef oda olmadı sonra 8.1. geçtim hala aynı wifi devredışı wifinin sorunu yazılımsalmı yoksa donanımsalmı yoksa apple sırf yeni telefon almayamı yönlendiriyor bizi . bu gidişile apple müşteri kaybedecek vallahi şuan rusyadayım ve iphone 6 çok ucuz korkuyorum almayı gene bu tür sorunlarla karşılaşacağımı adım gibi biliyorum en iyisi sony telefon almak 😀

  • Yiğit

   Kasım 30, 2014 at 1:55 pm

   O sorun tüm 4s lerde var ve sistem kaynaklı bir sorun . garanti belgeniz varsa götürüp yeni bir 4s alabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir