Gündem

Intel bilanço raporu ile şaşırttı

By

on

Intel, 2016 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal göstergelerini açıkladı.

Çip üreticisi Intel, kendi mali takvimine göre 2016 yılının 3. Çeyreğine dair finansal bilançosunu, gelirlerini ve bazı diğer göstergelerini kamuoyuyla paylaştı. Buna göre ilgili çeyrekte 15 milyar 800 milyon dolar seviyesinde gelir elde edildiği kaydedildi. Net karlılığın ise 3 milyar 400 milyon dolar olduğu belirtildi. Geçen yılın aynı dönemine göre gelir ve karlılıkta yüzde 9 büyüme söz konusu.

Teknoloji şirketinin Bilgisayar Grubu, ilgili dönemde 8 milyar 900 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam, gelirlerin geçen yılın aynı dönemine göre arttığına işaret ediyor. Bellek çözümlerinde ise gelirler 649 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Öte yandan IoT (nesnelerin interneti) ve data merkezi çözümleri tarafında artan gelirlere dikkat çekildi. IoT tarafında gelirlerin 689 milyon dolar olduğu belirtildi. Veri Merkezi Grubu’nun 4 milyar 500 milyon dolar gelir elde ettiğinin altı çizildi. Intel’in Güvenlik biriminde ise 537 milyon dolar gelir açıklandı.

Teknoloji şirketinin 2016 yılı 4. Çeyrek bilançosu hakkında analist tahminleri gelmeye başladı. Beklentiler bir hayli olumlu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir