Gündem

Instagram’ın Web arayüzü değişiyor

By

on

Başından beri mobil odaklı olan Instagram, Web üzerinden de profilleri inceleyip fotoğraf göstermeye başlayalı çok olmadı. Elbette telefondan açıp Instagram’da gezinmek ayrı bir uğraş hâlini alsa da, kimi zaman masaüstünden fotoğraflara bakmak daha kolay geliyor.

Bugüne kadar da Instagram’ın Web’de sunduğu deneyimin pek başarılı olduğunu söyleyemeyeceğiz. Ancak bu durum değişecek gibi görünüyor. Tamamen yenilenen Instagram’ın Web arayüzü, çok daha temiz, şık ve minimalist bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Dev sosyal ağın Web üzerindeki eski görüntüsü, birkaç yıl öncesinden kalmış, teknoloji ve Web tasarımının son gelişmelerine uzak bir görüntü çiziyordu. Değişen tasarım ise oldukça modern ve daha düz bir tasarım karşımıza çıkarıyor.

instagram web

Yeni tasarımda, profil sayfalarında gösterilen fotoğraf sayısı azalırken, resimlerin boyutları büyümüş ve biraz fazla gibi görünen beyaz alan sayesinde daha önce çıkmaları sağlanmış. Eskisine göre kesinlikle çok daha rahat bir kullanım sunan yeni Web arayüzü, mobilden alışık olduğumuz Instagram deneyimine de oldukça yaklaşmış.

Şu an için tüm tarayıcılarda çalışan yeni Instagram, bu hafta tamamlanana kadar tüm kullanıcılara ulaşmış olacak.

Recommended for you

0 Comments

  1. efasnpo

    Haziran 11, 2015 at 2:39 pm

    Berbat olmuş hemen eski haline çevirilsin!!!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir