Gündem

Instagram’dan yeni kolaj uygulaması: Layout

By

on

Instagram, dün itibariyle sessiz sedasız bir şekilde yeni kolaj uygulaması Layout’u çıkardı.

Şu an için yalnızca iPhone’da bulunan yeni uygulama, dokuza kadar farklı fotoğrafı tek bir çerçevede buluşturabiliyor. Hali hazırda Instagram’da çok sayıda kolaj fotoğraf paylaşılırken aklımıza gelen soru ise Instagram’ın Layout’u neden çıkardığı değil, neden bu kadar geç kaldığı oldu.

İnsanların çok sevdiği o kolaj fotoğrafları yapmalarını sağlayan sayısız uygulama bulunuyor. Kimi ücretsiz, kimi çok pahalı olabilen bu uygulamaların yetenekleri de değişkenlik gösterirken, Instagram’ın bu denli geç kalması biraz şaşırtıcı olsa da sonunda uygulama çıkarmış olmasını takdir ediyoruz.

Instagram’ın Layout’u, kullanımı oldukça kolay, hızlı çalışan ve gayet net bir uygulama olmuş. Uygulamayı açar açmaz, dokuz farklı kolaj seçeneği karşınıza çıkıyor. Bir fotoğrafa özel efekt uygulayabiliyor, diğerlerini aynı bırakabiliyorsunuz. Karışıma fotoğraf ekledikçe her bir satırı da ayrıca ayarlayabiliyor, sürecin her anında kolaj üzerinde değişiklikler yapabiliyorsunuz.

Layout, kullandığımız kadarıyla gerçekten basit ve amacına hizmet eden bir uygulama. Yine de bunu çok daha profesyonel şekilde yapan çok sayıda uygulama olduğunu da belirtelim. Layout’un bu sıradanlığı haricinde beğendiğimiz yanı ise herhangi bir hesap ile giriş yapma gibi bir zorunluluk sunmaması. Doğal olarak da Instagram ile kusursuz çalışan uygulama, işini hızlıca halletmek isteyenlerin vazgeçilmezi olacaktır. Şu an için iOS 7 ve üzerindeki Apple cihazlarda çalışan Layout, kısa zaman içinde Android’e de gelecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir