Gündem

Instagram, e-posta atmaya başlayacak

By

on

Instagram, geçtiğimiz hafta sonu itibariyle bazı kullanıcılarına “Highlights” yani Manşetler adıyla e-posta göndermeye başladı. Bahsi geçen e-postalar, kullanıcılara takip ettikleri hesaplardan gözden kaçmış olabilecek fotoğrafları gösteriyor.

Gelişmeyi ilk paylaşan isimlerden olan TechCrunch editörü Josh Constine, bu e-posta sistemi ile uygulamayı düzenli olarak kullanmayan kişilerin yeniden çekilebileceğini düşünüyor: “Kimi kullanıcılar, özellikle de bizzat kayıt olmadıkları e-postaları aldıkları için Instagram’a sinir olacaktır. Ancak Highlights, anlık, ters kronolojik sıra ile içerik sunan sosyal ağlar arasında yaygın olan bir sorunu çözebilir. Özellikle Twitter ve Instagram bazında gözden kaçan içerik sayısı oldukça fazla ve yeni özellik ile bunların kaçmaması sağlanacaktır.”

Sonuç olarak Instagram’ın da “herkes gibi” bu tür e-postalar atması kesinlikle uygulamanın devamlı kullanıcılarını rahatsız edebilir. Yine de daha fazla kullanıcının daha fazla zaman geçirmesini isteyen şirket için nihayetinde bu e-posta sistemi kâr sağlayabilir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir