Gündem

Instagram direkt mesajı kaç kişi kullanıyor?

By

on

Geçtiğimiz Aralık ayında duyurulan ve şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmayan Instagram’ın direkt mesaj özelliğine dair ilk veriler paylaşıldı. Fortune haberine göre, geçtiğimiz ay süresince Instagram kullanıcılarının %25’i bu özelliği kullanmış.

Toplamda 45 milyon kullanıcıyı ifade eden %25 oranı, Instagram’ı satın alan Facebook’un birçok projesinden daha fazla başarı yakalandığını gösteriyor ancak Instagram’ın duyurusu için bütün bir etkinliği ayırdığı ve büyük beklentilerle sunduğu bu özelliğin pek de tatmin edici rakamlara ulaştığını söylemek zor. Ek olarak uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan bir kutuyla ifade edilen direkt mesajın ne olduğunu anlamayan veya varlığını bile fark etmeyen çok sayıda kullanıcı olduğu düşünülüyor.

Tüm sohbetlerin bir fotoğrafla başlama zorunluluğu ve Instagram’da fotoğraf için çektikten sonra düzenlemeler yapma gerekliliği kullanıcıları daha kolay uygulamalar varken Instagram direkt mesajı kullanmaktan alıkoyuyor olabilir. Yine de Instagram’ın başarısıyla bu özelliğin bir ilgisi yok. Son verilere göre sosyal ağın aylık 200 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir