Gündem

İlk VAIO akıllı telefon çıktı

By

on

Sony’den ayrıldıktan sonra yüzde 95’lik bir bölümüne Japan Industrial Partners’ın sahip olduğu VAIO Corporation, akıllı telefon pazarına giriş yaptı. Sektördeki basit isimlendirme mentalitesini koruyan şirket, yeni telefonunu yalnızca VAIO Phone olarak adlandırıyor.

Orta sınıfa hitap eden ilk VAIO Phone, 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM ile geliyor. İşlemcinin Qualcomm Snapdragon 410 yonga setine bağlı olduğu düşünülürken, arttırılabilir microSD kart desteği haricinde, telefon 16 GB dahili depolama alanı sunuyor. VAIO Phone, 720p çözünürlükte 5 inç IPS ekran ile günümüzün en popüler kamera kombosu olan 13/5 MP çözünürlükte kameralara sahip. Telefonun batarya kapasitesi 2500 mAh değerini gösterirken, cihaz yalnızca 130 gram ağırlığında ve 7.95 mm kalınlığında.

vaio-phone

Kutusundan Android 5.0 Lollipop ile çıkan telefon üzerinde VAIO’nun pek bir değişiklik ve oynama yapmadığını da söyleyebiliriz. Şu an için yalnızca Japonya’da piysaya sürülen telefonun kısa zaman içerisinde Avrupa’da da kendini göstermesi bekleniyor. Cihazın Japonya’da ilk satışa çıkış fiyatı ise 420 dolar oldu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir