Gündem

İlk partide 3 milyon Apple Watch piyasaya sürülecek

By

on

Apple Watch, Eylül ayında yeni iPhone’lar ile birlikte tanıtıldığı zaman büyük yankı uyandırmıştı. Nispeten emekleyerek ilerleyen akıllı saat pazarında büyük etki yaratması beklenen yeni cihaz, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Apple’ın Spring Forward etkinliğinde yeni MacBook ile birlikte detaylandırıldı.

Hâli hazırda tasarımı ve özellikleri bilinen akıllı saat ile ilgili yeni etkinlikte üretim ve dağıtım bilgilerine erişmek mümkün oldu. Apple, ilk partide 10 ülkede saati satışa çıkarırken, 3 milyon saat raflardaki yerini alacak. Şu an itibariyle piyasadaki akıllı saatlerin hepsinden daha fazla sayıda piyasaya sürülecek olan Apple Watch, çok çeşitli ürün yelpazesiyle kullanıcısına hitap etmek istiyor.

Saatin ana üretici firması Quanta’nın işçi bulmakta zorlandığı ve Apple Watch üretimi için binlerce işçi aldığı söyleniyor. Apple’ın yıllardır ürünlerinde parmağı olan Foxconn da saatin üretim safhasında yer alırken, şirketin rolü tam olarak belirtilmedi.

2014 senesi boyunca, akıllı saat pazarının dört büyük üreticisi Samsung, Pebble, Fitbit ve Sony, toplam 3 milyon saat piyasaya sürmüştü. Apple’ın dengeleri değiştirip değiştiremeyeceğini zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir