Gündem

İlk Apple Watch güncellemesi, Türkçe desteğiyle geldi

By

on

Apple’ın ilk giyilebilir cihazı Apple Watch’a ilk yazılım güncellemesi bu gece itibariyle geldi. Watch OS 1.0.1 güncellemesi, akıllı saat için iPhone uygulaması üzerinden indirilebiliyor. 51.6 MB boyutunda olan güncelleme, sürüm numarasından da anlayabileceğiniz gibi daha çok hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içerse de, Türkçe’nin de dâhil olduğu toplam 7 yeni dili beraberinde getiriyor. Şu an için Apple Watch yalnızca belirli ülkelerde satılırken, yeni güncellemeyle dil desteğine de kavuşan saatin yakın zamanda ülkemizde satışa çıkacağı düşünülebilir. Tüm umutlarımız bu yönde olsa da henüz resmi bir tarih bilgisi bulunmuyor.

Güncellemenin geneline baktığımızda ise neredeyse tamamen performans iyileştirmelerinden oluştuğunu görüyoruz. Güncellemenin ardından akıllı saatteki Siri, aktivite ölçümleri, kapalı alanda bisiklet ve kürek sporları için kalori hesapları, açık alanda yürüyüş ve koşu sporları için mesafe ve hız hesapları ile üçüncü parti uygulamalarda daha iyi bir performans kullanıcıları bekliyor.

Türkçe haricinde Apple Watch’ta desteklenmeye başlanacak yeni diller arasında ise Brezilya Portekizcesi, Danca, Flemenkçe, İsveççe, Rusça ve Tayca bulunuyor. Güncellemeyi yüklemek için saatin en az %50 şarj olmuş olması, iPhone ile çalışabilecek mesafede olması ve şarj cihazına bağlı olması gerekiyor.

Watch OS 1.0.1 güncellemesi dışında, Apple’ın yakın zaman içinde Watch’a OS 1.1 adıyla çok büyük bir güncelleme daha yayınlaması bekleniyor. Bu güncellemenin ise güvenlik ve bağlantı odaklı olacağı söyleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir