Gündem

iCloud Takvime gelen spam bildirim sorunu çözülecek

By

on

Can sıkıcı Apple takvim spam davetleri kısa süre içinde sonra erecek.

Bir süredir Apple iCloud kullanıcılarının (olmamak mümkün değil zaten) başında bir sorun var. Olur olmadık yerlerden gelen spam takvim davetleri sizi çeşitli indirim ve sitelere davet ediyor.

Apple yaptığı bir açıklama ile tüm istenmeyen iCloud Takvim davetlerini engellemek için aktif olarak çalıştığını belirtti. Geçtiğimiz hafta başlayan davetler ilk anda insanları şaşırttı ve aradan geçen günler zarfında pek çok kişi bunlardan kurtulmak için iCloud Takvim senkronizasyonunu kapatmayı tercih etti ama bu kalıcı ve pratik bir çözüm değil.

Apple şu açıklamayı yaptı; “Bazı kullanıcılarımızın spam takvim davetiyeleri aldığı için üzgünüz. Gönderilen davetlerdeki şüpheli gönderenler ve istenmeyen postaları tanımlayarak ve engelleyerek bu sorunu çözmek için aktif olarak çalışıyoruz.”

Bu arada Macworld sitesi editörlerinden Glenn Fleishman geçici bir çözüm yolu keşfetti. Öncelikle iCloud e-postanız bir spam gönderi bile gelse bu mail içinde eklenti olarak gelen takvim daveti dosyaları (.ics) tanıyarak bunları Takvim’e bir talep olarak ekliyor. Bu nedenle sorunu çözmenin en iyi yolu bu otomatik davetiye özelliğini devre dışı bırakmak. Bu özellik iCloud üzerinde çalıştığı için ayarlamayı da iCloud web sitesinde yapmanız gerekiyor.

  • Bir masaüstü tarayıcısı aracılığıyla iCloud Takvim sayfanıza gidin. (Apple, iCloud.com’u mobil Safari üzerinden kullanmanıza izin vermez.)
  • Sol alt köşedeki dişli çark simgesini tıklayın.
  • Tercihler’i seçin.
  • Gelişmiş simgesini tıklayın.
  • Davetiyeler bölümünde, seçeneği Uygulama İçi Bildirimler seçeneğinden “E-posta ile (mail adresiniz yazar) Gönder” olarak değiştirin.

Ya da keyfinizi hiç bozmayın zira muhtemelen Apple bu sorunu bir kaç gün içinde çözecektir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir