Gündem

Huawei telefonlar önümüzdeki ay Android Lollipop alacak

By

on

Android 5.0 Lollipop güncellemesi son dönemde mobil teknoloji dünyasının en çok konuştuğu konuların başında gelirken, yükselişini sürdürmesine rağmen güncellemelerde geri kalan Huawei, tüketicisini biraz yüzüstü bırakmıştı. Ancak bugün ortaya çıkan haberle birlikte, Çin merkezli şirketin müşterilerine güzel bir haber var.

Ülkemizde de makul fiyatları ve fiyatına göre yüksek performansıyla oldukça beğeni toplayan Huawei modelleri, önümüzdeki aydan itibaren Android Lollipop almaya başlayacak. Elbette tahmin edebileceğiniz gibi güncelleme safha safha yayılacak.

gsmarena_001-9

Yeni işletim sistemine kavuşacak ilk model Ascend Mate 7 olurken, sonrasında Ascend P7 ve Ascend Mate 2, Huawei’nin Lollipop’u alacak diğer modelleri olacak. Arada hiç KitKat güncellemesi almadan direkt Jelly Bean’den Lollipop’a yükselecek modeller de olacak.

Tüm bu haberlerin yanında şirketin yeni tanıttığı Honor 6 Plus ve Honor 4 serisinin Lollipop için Ağustos’a kadar beklemek zorunda olması ise nispeten şaşırtıcı bir gelişme olarak değerlendirildi. Huawei sahiplerinin güncelleme için uzun süre habersiz beklemesinin ardından en sonunda nihayet Lollipop’a kavuşacakları bilgisi bile en azından şimdilik yeterli diye düşünüyoruz.

Recommended for you

2 Comments

  1. Ömer Faruk

    Temmuz 14, 2015 at 10:05 am

    iyide P7-L10 yok liste de. yani Türkiye deki P7 lere güncelleme gelmeyecek 😀

  2. yakup demirtaş

    Ekim 3, 2015 at 8:37 pm

    P8 almayı düşünüyordum ama almayacam p7 ye güncelleme gelmedi siz satana kadar gerdi boş diyorsunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir