Gündem

Huawei P8 “güçlü” geliyor

By

on

Son yıllarda dünyadaki birçok pazarda adından söz ettiren Huawei, yeni amiral gemisi modeli P8 için heyecan yaratmaya başladı. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde büyük rakipleriyle akıllı telefon konusunda kapışmak yerine herkesi şaşırtan güzeller güzeli Huawei Watch akıllı saatini duyuran şirket, Nisan ayında tanıtacağı yeni telefonuyla ilgili reklam çalışmalarına başladı.

huawei p8Çin’in sosyal ağı Weibo’da yayınlanan bir görselde, Huawei P8 için olduğunu tahmin ettiğimiz lansman bilgileri sızdı. Şirket, bu yılın başında Ascend ismini modellerden kaldıracağını açıklamıştı. Görselde sizin de görebileceğiniz gibi ana odak noktası, P8’in bir tarafını tamamlayan güçlü batarya. 8 rakamını tamamlayan ve tamamen dolu olduğu görünen pil simgesi, yukarıdan gelen bir ışıkla aydınlatılmış. Bu da ister istemez yeni modelin gerçekten daha önce görülmemiş düzeyde bir pil ömrüne sahip olacağı izlenimini yaratıyor. Bu konuda haklı olmayı umuyoruz.

Bu görseldeki batarya simgesini kaldırınca karşımıza çıkan 6 sayısı üzerinden de internette bir dizi spekülasyon dönmüş durumda. Kimilerince yeni modelin 6 gün gibi muhteşem bir pil ömrü sunacağı söylense de, şu an için bunun mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle de Huawei modellerinin ince tasarımı düşünüldüğünde, şu anki teknolojinin sınırları zorlansa bile bir akıllı telefondan 6 günlük pil ömrü beklemek mantıklı değil. Yine de 6 sayısının bir anlam içerdiği konusunda biz de hemfikiriz, ancak ne olduğunu bilmiyoruz. Belki 6 Nisan’da tanıtılır.

Tahminlerden dedikodulara geçecek olursak, Huawei’nin yeni amiral gemisi modeli için daha önce söylenenler arasında 5.2 inç Full HD ekran ile seramik parçasız kasa yer alacak. Telefonun içinde Kirin 930 yonga seti ile 3 GB RAM olması bekleniyor. Honor 6 Plus’taki gibi çift kameralı bir tasarım, P8’de de karşımıza çıkabilir ama bu konuda şimdiye kadar söylenmiş hiçbir şey yok. Kameranın 13 MP çözünürlükte olması bekleniyor.

Zaman yaklaştıkça bu dedikoduların ve doğruluk paylarının da artacağını düşünüyoruz. LG G4’ün de tanıtılacağı söylenen Nisan ayı, akıllı telefon pazarı için hareketli geçecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir