Gündem

Huawei P8, 15 Nisan’da tanıtılacak

By

on

Huawei’nin merakla beklettiği yeni telefonu P8, yavaş yavaş görünmeye devam ediyor. Dünyanın en hızla yükselen akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei, daha önce yeni amiral gemisi telefonun bataryasını öne çıkaran bir poster yayınlamış ve yeni modellerinde Ascend ismini bırakacağını duyurmuştu.

Bugün yeni Huawei P8 için yayınlanan reklam filmi ise heyecanı arttırıyor. Gizemli bir adamın dünyada dolaştığı reklam filminde, P8 kullanan kişi, telefonuyla herkesin ve her şeyin “ışığını çalıyor.” Reklam filminden anladığımız kadarıyla, bu ışık çalma diğer telefon üreticilerine bir gönderme olduğu kadar, Huawei P8’in geliştirilmiş kamera özelliklerini de vurguluyor olabilir. Şu ana kadar yapılan dedikodulara göre telefonda 13 MP kamera olacak ancak lens ile ilgili başka bir bilgi bulunmuyor. 6.6 mm olacağı söylenen telefona, mühendislerin ne sığdırabildiğini görmek de ilginç olacak.

Reklam filminin sonunda 15 Nisan günü Londra’da düzenlenecek lansman ile telefonun duyurulacağını açıklayan Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonunda 5.2 inç 1080p ekran, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı yer alacak. Yine son dedikodulara göre telefonda şirketin kendi üretimi olan Kirin 935 yonga seti bulunacak gibi görünse de, bu konuda emin olmak çok zor.

Bir hafta sonra lansmanı yapılacak Huawei P8’in, öncesinde güzel bir pazarlama çalışması yapıldığına şahit oluyoruz. Beğeni toplayan ve makul fiyatıyla öne çıkan şirketin yeni modelini merakla bekliyoruz.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir