Gündem

Huawei, Dünya Mobil Kongresi’ne hızlı girdi

By

on

Huawei, Barselona’da 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi kapsamında 4G LTE özelliğine sahip yeni ürünlerini tanıttı. Huawei’nin yeni ürünleri arasında dünyanın en ince 7 inçlik ‘phablet’i olan Huawei MediaPad X1, hayatın ritmini kolunuza taşıyan Huawei TalkBand B1 akıllı saat, 8 inçlik eğlence merkezi Huawei MediaPad M1 tablet, 4G LTE bağlantısına sahip Huawei Ascend G6 akıllı telefon ve dünyanın ilk LTE Cat6 Mobil WiFi destekli modemi Huawei E5786 yer alıyor.Huawei Tüketici Ürünleri Grubu CEO’su Richard Yu, önümüzdeki 3 yıl içinde LTE’nin büyük bir hızla yaygınlaşacağına dikkat çekerek bu durumun yeni ve üstün nitelikli cihazlara olan ihtiyacı artıracağını söyledi. Yu, Huawei’nin yeni nesil 4G LTE destekli ürünlerinin ve LTE konusundaki tecrübesinin önümüzdeki dönemde tüketicilerin LTE’nin getireceği faydalardan çok daha verimli bir şekilde yararlanmasını sağlayacağının altını çizdi.

Huawei TalkBand B1

Huawei’nin yeni giyilebilir teknoloji ürünü Huawei TalkBand B1, kablosuz telefon görüşmeleri yapabilmenize ve günlük aktivitelerinizi kontrol edebilmenize izin veriyor. TalkBand B1’in kayışı üzerinde yer alan Bluetooth™ 4.1 destekli kulaklık, 7 saate kadar konuşma imkanı sunuyor. NFC teknolojisi yardımıyla TalkBand T1 tek dokunuşta Android 2.3 ve iOS 5.0 üzeri tüm mobil aygıtlarla eşleştirilebiliyor. Atılan adım sayısı, alınan mesafe, harcanan kalori gibi günlük aktiviteler ve uyarılar 1.4 inçlik esnek OLED ekran üzerinde görüntüleniyor. 90 mili amperlik bataryasıyla, yeniden şarj gerektiremeden 6 gün kullanılabiliyor.

MediaPad M1 

Huawei MediaPad M1, 8 inçlik 800 x 1280 çözünürlüğündeki IPS HD ekranıyla ideal bir eğlence platformu sunuyor. Huawei SWS teknolojisine, ön yüzde çift hoparlör ve çift mikrofona sahip olan MediaPad M1, net bir sese ve stereo algısına sahip. 1.6 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve 4800 mili amperlik güçlü bataryası sayesinde, Huawei MediaPad M1 tek şarjda 8 saat kesintisiz video oynatabiliyor.

HUAWEI MediaPad X1_MediaPad X1

Akıllı telefon ve tabletlerin en iyi yönlerini bir araya getiren Huawei MediaPad X1, 239 gram ağırlığı ve 7.18 milimetre inceliğiyle kendi sınıfında, dünyanın en ince cihazı olarak dikkat çekiyor. Ön yüzün yüzde 80’ini kaplayan ve tek elle kolayca kullanılabilen 7 inçlik 1200×1920 LTPS teknolojisine sahip dokunmatik ekran, harika bir görüntü sunuyor. Huawei MediaPad X1’in 5.000 mili amperlik bataryası, 21 gün bekleme ve 5 günden fazla kesintisiz kullanım sunuyor.

Huawei Ascend G6

Huawei’nin yeni akıllı telefonu Ascend G6, 4G LTE bağlantı özelliğini canlı renklerle ve 4.5 inçlik 245 PPI piksel yoğunluğuna sahip kristal netliğindeki qHD ekranla buluşturdu. 1.2 GHz’lik 4 çekirdekli işlemciye ve 2.000 miliamper bataryaya sahip olan Huawei Ascend G6, yüzde 30’a varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcısına daha uzun pil ömrü sunuyor. Huawei Ascend G6’nın 150 Mbps hıza ulaşan 4G LTE bağlantı yeteneği sayesinde filmler dakikalar içinde indirilebilirken, çalışma dosyaları saniyeler içinde sunuculara yüklenebiliyor.

Huawei E5786 modem

10’a kadar cihazla aynı anda bağlantı kurabilen 4G LTE destekli Huawei E5786 mobil modem, 300 Mbps’ye ulaşan iletişim hızı sayesinde HD kalitesinde bir filmi 30 saniyede indirmenize olanak tanıyor. WiFi 802.11ac, 2×2 MIMO ve çok taşıyıcılı sistemlerin tamamını destekleyen ilk mobil WiFi modem olan Huawei E5786, benzersiz bir performansa ve bağlantı kararlılığına sahip.

CES 2014 kapsamında evler için bağlantıya dayalı sıra dışı teknolojilerini sergileyen Huawei, MWC 2014’te ultra geniş bant ihtiyacının beraberinde getirdiği çok daha geniş bir alana yayılan ihtiyaçları karşılamaya yönelik çözümlerini paylaştı. Bunlar arasında çift uplink bağlantılı ev tipi ağ geçitleri, VDSL ve GE (Giga-Ethernet) ağları üzerinde çalışmak üzere tasarlanmış sabit ağ cihazları ve VDSL + GE + LTE teknolojilerini aynı noktada bütünleştiren hibrit cihazlar yer alıyor.

Huawei, ayrıca kaliteli videolar için güçlü bir medya deşifre yongasıyla donattığı yeni nesil OTT kutusu Huawei M220’nin tanıtımını da gerçekleştirdi. Çok odalı ve çok cihazlı kurulumların ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan Huawei M220, operatörler için gelişmiş dijital içerik sahipliği korumasına da sahip.

Huawei MWC 2014’te ayrıca TD-LTE çok taşıyıcılı sisteme sahip, dünyanın 220 Mbps hıza çıkabilen dünyanın ilk 4G LTE akıllı telefonunun da tanıtımını gerçekleştiriyor.

Son olarak, Huawei standında H.264’ün devamı olan H.265 High Efficient Video Coding (HEVC) video formatı da sergileniyor. Tüketicilerin her yerde video izleme konusundaki güncel taleplerini karşılamayı hedefleyen H.265, mobil video, akışkan video transferi ve görüntü işleme gibi konularda önemli gelişmeler içeriyor. Böylece 1-2 Mbps bant genişliğiyle 720P (1280 x 720) görüntü aktarımından standart görüntü akışına kadar tüm ihtiyaçlara yönelik ideal bir çözüm sunuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir