Gündem

Huawei, Ascend serisini sonlandırdı

By

on

Şimdiye kadar çıkardığı yüzlerce mobil üründen 65 tanesine Ascend imzasını atan, amiral gemisi modellerinde Ascend ismini tercih eden Huawei, bundan sonra çıkaracağı ürünlerde Ascend ismini kullanmayacak. Şirketin son amiral gemisi modeli Ascend Mate 7, bu ismi taşıyan son cihaz olacak.

HDBlog.it isimli Android odaklı haberler yapan İtalyan siteye göre, Huawei’nin bu kararı almasının ardındaki sebep ise markanın adını öne çıkarmak. Yeni üretilecek ürünlerde, şirketin gün geçtikçe hem popüleritesi, hem de itibarı artan isminin yanına harf ve sayı kombinasyonu eklenerek isimlendirme yapılacak. Yani Huawei Ascend P7’nin yeni modeli, direkt olarak Huawei P8 olarak çıkacak.

Mart ayının başında Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmasını beklediğimiz telefon ile birlikte her şey resmi bir şekilde ortaya çıkacak.

Söylenenlere göre Huawei Ascend P8, 5.2 inç 1080p çözünürlüğe sahip olacak ve iPhone 6 modellerinde gördüğümüz 2.5D eğimli cam ekrandan oluşacak. Ek olarak yeni modelde, Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 930 yonga setinde sekiz çekirdekli bir de işlemci yer alacak. Telefonun, Huawei’den alışık olduğumuz üzere kalitesine göre çok uygun bir fiyattan satışa çıkmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir