Gündem

Huawei Ascend P8 için ilk sızıntı geldi

By

on

Tüm dünyada ve özellikle Türkiye’de hızla yükselişe geçen Huawei durmuyor. Ascend P7 modeli büyük beğeni toplayan şirket, serinin devamı için çalışmalara başlamış durumda.

Ascend P8 olmasını beklediğimiz telefon bu sene içerisinde tanıtılmayacak. Hatta telefonu ilk görme ihtimalimiz olan yer, Ocak 2015’te gerçekleştirilecek olan CES Tüketici Elektroniği Fuarı. Fuara bir ay gibi bir süre olmasına rağmen, Huawei’nin Ascend P8 modelinin özelliklerine dair dedikodular çıkmaya başladı. Çin’de gittikçe artan dedikodulara rağmen şimdilik telefonun herhangi bir görseli bulunmuyor.

Söylenenlere göre Huawei Ascend P8, 5.2 inç 1080p çözünürlüğe sahip olacak ve iPhone 6 modellerinde gördüğümüz 2.5D eğimli cam ekrandan oluşacak. Selefinde olduğu gibi P8 de arkada porselen dokunuşlara sahip metal bir kasadan oluşacak. P serisi için her zaman önemli olan dış görünüş, Ascend P8’de de oldukça önemli olacak ve Huawei’nin şık tasarıma oldukça uzun vakit harcayacağını söyleyebiliyoruz.

Telefonun içerisinde ise, şu an üretim testi aşamasında olan, sekiz çekirdekli HiSilicon Kirin 930 yonga seti kullanılacağı söyleniyor. İşlemcinin saat hızına dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Telefonun Çin’de 3000 Yen’den satışa çıkacağı söylenirken, şu an için bu miktar 400-450 dolar civarında bir paraya denk geliyor. Ülkemizde oldukça tutulan Huawei’nin uygun fiyatın yanına kaliteli bir performans ile piyasada daha da söz sahibi olabileceği görüşündeyiz.

Recommended for you

0 Comments

  1. quentin

    Şubat 23, 2015 at 9:19 pm

    Ascend p6 nın üzerine iki kasa birden geldi. P6 zaten iyi bir cihaz. Huawei kaliteli telefonlar üretse de bu kasanın bu kadar ani gelmesi hoşuma gitmedi. Buradan yöneticilere sesleniyorum: Eyy cehape pardon Sony, üst üste kasa çıkarırken bu işin sonunu düşünmediniz mi? Nereye varacak bu işin sonu. 8 çekirdekli işlemciyi başınıza musallat ettiniz. Bence iyi etmediniz 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir