Gündem

HTC’nin Android Lollipop güncelleme listesi sızdı

By

on

Dün itibariyle One M8 modeli, Android 5.0 Lollipop güncellemesi almaya başlayan HTC’nin diğer modellerini de gösteren takvim sızdı. One M8’in geliştirici ve SIM kilitsiz modellerinin Lollipop güncellemesini almasıyla, gözler HTC’nin sonraki telefonlarına çevrilmişti ve cevap gecikmedi.

Vietnam kaynaklı bir sitenin haberine göre, HTC’nin Android Lollipop güncelleme planlarını gösterdiği şirket içi bir yazışmadan elde edilen takvim, güncellemeyi alacak tüm modeller ile ne zaman alacaklarının bilgisini veriyor. Aşağıda göreceğiniz tabloda, Vietnam dilinde HTC’nin güncelleme takvimini görebilirsiniz.

htc lollipop

Tabloya göre, Ocak ayının ortasına geldiğimiz bugün itibariyle, HTC’nin iki amiral gemisi modeli de güncellemeyi alacak. Yani önümüzdeki 15 gün içerisinde One M7 sahipleri de hazırda bekleyebilir. Şubat ile birlikte ise HTC cephesinde işler rayına oturmaya başlıyor. HTC One (E8), Desire Eye, One M8 Eye ve Butterfly 2 modelleri, Şubat ayında Android Lollipop güncellemesini alacak.

Mart ayında yine 5 modeline güncellemeyi sunacak olan HTC, One Max, One Dual SIM, Desire 816, Desire 820u ve One Mini modelleri ile One E8 ile One M8 Eye’ın Çin’de satışa sunulan modellerini güncelleyecek.

Güncellemeyi alacak son HTC cihazlar ise, yazılıma Mart veya Nisan ayında kavuşacak. Bu cihazlar da Desire 610, Desire 820s, Desire 510 ve orijinal One Mini olarak görünüyor. Liste burada sonlanırken, HTC’nin tüm güncellemeleri Nisan  ayı bitmeden tamamlamak için sıkı bir çalışma sergilediği de ortaya çıkıyor. Ardından yeni Sense sürümü, Mayıs ayıyla birlikte tüketiciye sunulurken, Mart başında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’nde de yeni amiral gemisi telefonun(Hima olması muhtemel) tanıtılıp, yine Nisan sonu Mayıs başı gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yazımızı sonlandırırken bir uyarı yapmak istiyoruz. Bu bilgi tam anlamıyla doğru olsa bile, güncellemeler kimi zaman planlandığı tarihlerde çıkmayabiliyor. Bu yüzden şu telefon kesin olarak şu gün çıkacak şeklinde bir bilgi vermek mümkün değil. Zaten HTC’den de güncellemelere dair resmi bir açıklama gelmiş değil.

Tabloda gördüklerimiz doğru çıkarsa, HTC’nin çok sayıda telefonuna güncellemeyi hazırladığını ve güncellemelerin de önceki senelere göre hızlı bir şekilde yayılacağını söyleyebiliriz. Android telefon çıkaran üreticilerin, Apple’a yetişemediği bu güncelleme alanında sıkı çalışıyor olmaları ise 1 milyarın üzerindeki Android kullanıcısı için oldukça iyi bir haber.

Recommended for you

3 Comments

 1. kullanici

  Mart 10, 2015 at 9:19 pm

  Ben desire 816 var ama hala guncelleme gelmedi

 2. gokdas

  Mart 18, 2015 at 11:01 am

  htc one dual sim var ona tam olarak ne zaman geliyor?

 3. Eren yağlı

  Nisan 29, 2015 at 4:28 pm

  820s ve 820u ne oluyor onu anlamadım ben aveadan aldım arkasında 820n yazıyo fark nedir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir