Gündem

HTC telefonlarda Android Lollipop böyle görünecek

By

on

HTC’nin Android 5.0 Lollipop için planları çok yoğun bir döneme girmişken, One (M8)’deki Sense 6 arayüzünde yeni işletim sisteminin nasıl görüneceğine dair görüntüler sızdı. One serisi Google Play Edition telefonları bu Cuma güncellemeyi alacak olan HTC, Android Lollipop’u diğer telefonlarına Şubat ayı itibariyle sunmayı planlıyor. Yine de telefonunuzun yeni Android ile nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, sızan görseller size bu konuda yardımcı olabilir. Aşağıdaki resimde göreceğiniz ekran görüntüleri, Sense 6 arayüzünde Android 5.0 Lollipop çalıştıran bir HTC One (M8)’e ait.

sense 6 lollipop

 

Görebileceğiniz gibi, yeni Lollipop kilit ekranı, HTC’nin yazılımıyla birleştirilmiş ve radikal bir değişim gerçekleşmemiş. Son açılan uygulamalar ekranı neredeyse saf Android benzeri bir görünüme sahipken, Bildirimler ve Hızlı Ayarlar menüleri ise Google Lollipop ile Sense’in karışımı şeklinde şık bir tasarıma sahip.

[Hangi telefon, ne zaman Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacak?]

Hepsinden öte, bu ekran görüntüleri HTC’nin amiral gemisi telefonuna Android Lollipop’u getirmek için hızla çalışmalara devam ettiğini gösteriyor. Daha önce şirket Google’dan kodu almasını takip eden 90 gün içerisinde güncellemeyi yayınlayacağını duyurmuştu. Kodu aldıkları tarihe göre de son gün 2 Şubat 2015 olarak belirlendi.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir