Gündem

HTC One serisi gidiyor, Hima geliyor

By

on

Daha birkaç gün önce HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu One M9’un özelliklerinin sızdığına dair bir haber yapmıştık. Aynı haberimizde HTC’nin, One serisi ne kadar güzel olsa da model numarasını da One ismiyle beraber anmak gerektiği için serinin adını değiştirmesi yönündeki umutlarımızı dile getirmiştik.

Bizi mi dinlediler bilemiyoruz ancak bugün @upleaks’in Twitter hesabından HTC’nin yeni amiral gemisi olacağı iddia edilen Hima’ya ait özellikler paylaşıldı. M9 olup olmadığı yönündeki bir soruya ise @upleaks hesabı “M9 yok, yeni amiral gemisi Hima” şeklinde bir yanıt verdi.

Dedikoduya göre, HTC Hima, One M9 haberimizde belirttiğimiz özelliklerden az da olsa farklı özelliklere sahip. HTC Hima, 5.0 inç 1080p çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olacak. Telefon 8 çekirdekli Snapdragon 810 yonga setinden güç alırken, 3 GB da RAM barındıracak. Bu sekiz adet çekirdeğin 4 tanesi 2.0 GHz Cortex-A57, 4 tanesi de 1.5 GHz Cortex A-53 çekirdeklerden oluşacak. Telefonun arka kamerası 20.7 MP değerini gösterirken, ön kamerası ise ya 13 MP olacak, ya da 4 MP UltraPixel destekli olacak. LTE Cat.6 desteğine ek olarak 2840 mAh batarya ve HTC Sense 7.0 arayüzüyle Android 5.0 Lollipop da Hima’nın şimdilik belirtilen özellikleri arasında.

Telefonun 6-9 Ocak arasında düzenlenecek CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Upleaks, telefonun çoktan ABD’deki büyük operatörler tarafından teste sokulduğunu da belirtiyor.

Son olarak, HTC’nin Mart ayında Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde de birkaç adet yeni Desire telefon tanıtacağı ve bir de Hima’nın daha uygun fiyatlı bir versiyonunu satışa çıkaracağı söyleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir