Gündem

HTC One M9’un tüm özellikleri sızdı

By

on

Uzun süredir dedikodularını duyduğumuz, HTC’nin 1 Mart’ta tanıtacağı yeni amiral gemisi telefonu HTC One M9’un tüm özellikleri sızdırıldı. Artık net bir şekilde upleaks tarafından sızdırılan bilgiler dahilinde telefonun her şeyini bildiğimizi söyleyebiliriz.

HTC One M9 (Hima), 1080p çözünürlükte 5 inç IPS ekrana sahip olacak. Arka kısmında 20.7 MP kamera olacağı doğrulanan telefonda LED flaş da bulunacak ancak şimdilik kameranın 4K video çekim destekleyip desteklemeyeceği bilinmiyor. Yine de desteklemezse şaşıracağımızı belirtelim. Telefonun ön yüzünde ise 4 MP UltraPixel kamera yer alacak. One M8’dekiyle aynı olması bekleniyor.

Ekranın altına indiğimizde ise HTC One M9’un 64 bit Snapdragon 810 yonga setinde 2.0 GHz dört çekirdekli Cortex-57 ve 1.5 GHz dört çekirdekli Cortex-A53 işlemciler ve 3 GB oldukça hızlı DDR4 RAM  yer alacak. Yonga setindeki GPU ise ADreno 430 olacak. HTC One M9, 32 ve 64 GB seçenekleriyle satışa çıkacak ve Android 5.0.2 Lollipop ile Sense 7.0 arayüzünde çalışacak.

Daha önce yanında büyük kardeşi One M9 Plus ile birlikte gördüğümüz resmi olduğu iddia edilen bir görsel ortaya çıkmıştı ve telefonun en altında bulunan zarif tasarımlı BoomSound hoparlörleri fark etmiştik. Upleaks’in verdiği bilgilere göre hoparlör doğrulanırken, telefonda LTE 6 bağlantı desteği olacağı da belirtildi.

HTC One M9’un bataryası ise 2840 mAh değerini gösterecek. One M8’e göre 240 mAh daha güçlü olacak batarya ancak ne kadar fark yaratacağını kullanım sonrasında göreceğiz.

Upleaks’in son verdiği bilgilere göre One M9’un üç farklı modeli olacak. UHL modeli, Türkiye dışında Asya, Avrupa, Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, ABD, Kanada ve Latin Amerika’da satışa çıkarken, WHL modeli Sprint ve China Telecom, WL modeli de Verizon’a özel olarak üretilecek.

Telefonun şimdiye kadar sızan fotoğraflarını galerimizden inceleyebilirsiniz.

HTC One M9’a ait resmi görsellerin de yakında sızmasını beklerken, şirketin yeni telefon üzerinde çalıştığı diğer özelliklerini 1 Mart günü öğreneceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir