Gündem

HTC One M9’un sızan özellikleri doğrulandı

By

on

Geçtiğimiz hafta sona ermeden, HTC Mart başındaki lansmanı için basın mensuplarına davetiye göndermeye başlamıştı. Şirketin bu etkinlikte Hima olarak da adlandırılan One M9 modelini tanıtması bekleniyor ve telefonla ilgili de şimdiye kadar sızan çok sayıda özellik gördük.

Ancak güvenilirliğini sorgulamanın zor olduğu Bloomberg kaynaklı yeni bir haber, bu özelliklerden bazılarını doğruladı. İsmi verilmeyen bir kaynaktan alınan bilgiler doğrultusunda, şimdiye kadar sızdırılan özelliklerden bir kısmının doğrulandığı belirtildi.

Bloomberg haberine göre, telefonun adı HTC One M9 olacak, birkaç aydır ağzımızdan düşmeyen Hima ifadesinin ise bahsi bile açılmayacak. Telefonun doğrulanan özellikleri ise kamera ve işlemci alanında geldi. HTC One M9, UltraPixel ön kamerayla, 20 MP etkileyici bir arka kamera sunacak. Ek olarak dedikodularda olduğu gibi telefon sekiz çekirdekli işlemciye sahip Snapdragon 810 yonga setinden güç alacak. HTC One M9, gri, altın ve gümüş renklerinde satılacak.

Haberde ek olarak HTC’nin çok önceden bahsi geçen akıllı saat mevzusuna sonunda nokta koyacağı ve Mobil Dünya Kongresi kapsamında bir de akıllı saat tanıtacağı belirtiliyor. Ancak bu cihaz ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Zaman yaklaştıkça dedikoduların kalitesi ve güvenilirliği de artarken, yine tanıtılmadan her şeyini öğrendiğimiz bir telefonla karşı karşıya olacağız gibi görünüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir