Gündem

HTC One M9’un resmi görselleri ve özellikleri sızdı

By

on

HTC, önceki senelerde olduğu gibi bu sene de bizi şaşırtmadı ve resmi duyuruya günler kalmasına rağmen yeni amiral gemisi telefonunu her şeyiyle sızdırdı. Mobile Geeks kaynaklı habere göre, HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu One M9, bazı online listelerde yer almış ve tüm özelliklerinin yanında, HTC’nin ürün görselleri ve ek olarak Almanya’ya ait 749 Euro’luk fiyatı da açığa çıkmış.

Elde edilen görseller ve özellikler ise daha önceleri çokça görüp duyduğumuz dedikodularla neredeyse aynı. Özelliklere bakacak olursak; HTC One M9 (Hima), 1080p çözünürlükte 5 inç IPS ekrana sahip olacak. Arka kısmında 20.7 MP kamera olacağı doğrulanan telefonda LED flaş da bulunacak. Telefonun ön yüzünde ise 4 MP UltraPixel kamera yer alacak. Kasanın içerisinde ise HTC One M9’un sekiz çekirdekli 64 bit Snapdragon 810 yonga setinde 2.0 GHz dört çekirdekli Cortex-57 ve 1.5 GHz dört çekirdekli Cortex-A53 işlemciler ve 3 GB oldukça hızlı DDR4 RAM  yer alacak. Yonga setindeki GPU ise ADreno 430 olacak. HTC One M9, 32 ve 64 GB seçenekleriyle satışa çıkacak ve Android 5.0.2 Lollipop ile Sense 7.0 arayüzünde çalışacak.

Görsellere baktığımızda ise HTC’nin en alttaki BoomSound hoparlörü koruduğunu görüyoruz. Bununla birlikte de One M8’den çok bir farkı olmadığı ortaya çıkıyor. Ek olarak altın ve gümüş renklerinin karıştırıldığı ek bir modelin de satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Yeni modelle birlikte One M8’e göre karşımıza çıkan en büyük fark ise, HTC’nin her zaman için telefonun üstüne koyduğu güç tuşunun bu sefer yan tarafa taşınması oldu.

HTC One M9, 1 Mart günü Mobil Dünya Kongresi kapsamında Barcelona’da tanıtılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir