Gündem

HTC One M9’un özellikleri sızdı

By

on

HTC severler için bu hafta güzel başladı. Şirketin One serisi amiral gemisi telefonlarından en yenisi olması beklenen M9’un özellikleri sızdı. 2015’in en iyi telefonlarından biri olmasını beklediğimiz cihaz, HTC’nin de göz bebeği konumunda olacak. İsminin M9 olma ihtimali yüksek olsa da, şirketin farklı bir isim bulması yönündeki umutlarımız sürüyor.

M7 ile başlayan ve 2014’te çıkan M8 ile devam eden HTC One serisi, iki telefonuyla da piyasadaki “en iyi akıllı telefonlardan biri” unvanını kazanmıştı. Bu yüzden yeni telefon için de beklentiler epey yüksek tutuluyor.

Çin’deki sosyal ağlarda başlayan son dedikodulara göre, önümüzdeki sene tanıtılacak M9 modeli, Qualcomm Snapdragon 805 yonga setine ve 3GB RAM’e sahip olacak. 5.5 inçlik bir ekranı olacağı söylenen HTC One M9, 2560 x 1550 piksel çözünürlükte QHD kalite sunacak ve HTC’nin ünlü ön taraftaki hoparlörleri de M9’daki yerini alacak.

Ek olarak HTC’nin pek başarı yakalayamadığı kameradaki ultra piksel özelliği de M9 ile birlikte terk edilecek ve optik görüntü sabitleyicisi bulunan 16 MP’lik bir kamera kullanılacak. Son olarak dedikodularda telefonun 3500 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olacağı belirtiliyor.

Bu dedikoduları ne kadar ciddiye alıp almayacağınız ise size kalmış durumda. Öğrendiklerimiz şimdilik sektörün yakın takipçileri tarafından tahmin edilmesi zor olmayan bilgiler ancak yine de yeni çıkacak telefon için birkaç soru işaretini ortadan kaldırabilir. Her sızıntıda olduğu gibi One M9 için de doğru bilgiler için beklememiz gerekiyor. Telefon 2015’in ilk çeyreğinde tanıtılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir