Gündem

HTC One M9’un görüntüleri sızdı

By

on

HTC’nin yeni amiral gemisi modelini tanıtmasına 1 aydan uzun bir süre olmasına rağmen, telefonla ilgili dedikodular durmak bilmiyor ve resmi lansmana kadar da duracak gibi görünmüyor. Bugün erken saatlerde telefonun büyük bir kardeşi olacağını, 5.5 inçlik One M9 Plus’un çıkabileceğini öğrenmiştik. Şimdi de Phandroid sitesi, One M9’un yeni ve gayet temiz fotoğraflarını yayınladı.

Şu ana kadar gördüğümüz diğer sızıntıların yanında, bugün gelen iki fotoğrafın şimdiye kadarkiler arasında en net olanlar olduğunu söyleyebiliriz. Görüntülerdeki telefonun, geçtiğimiz senenin amiral gemisi modeli One M8’i ne kadar andırdığı da ortada. Fotoğrafların gösterdiği en önemli yenilik ise, HTC’nin normalde üst tarafta bulunan güç tuşunu, sağ taraftaki ses açıp kapama tuşlarının altına almış olması. Daha önce bu konuda da dedikodular yapılmıştı ve bu fotoğraflara göre doğrulandıklarını söyleyebiliriz. Eğer One M9, gerçekten de kenarda güç tuşuyla çıkarsa, HTC tarihinde bir ilk olacak. Şirketin daha önceki tüm amiral gemisi modellerinde güç tuşu üstte bulunuyordu. Ek olarak önceki modellerde ses ayarı tuşu da tek bir tuştan oluşurken, yeni modelde arttırıp azaltma için iki farklı tuş seçimi yapılmış görünüyor.

Fotoğrafların kaynağı, telefonda sekiz çekirdekli işlemci ve 3 GB RAM olduğunu söylese de, daha fazla bilgi vermiyor. Bizim daha önce duyduğumuz dedikodular ise, yeni amiral gemisi telefonun Qualcomm Snapdragon 810 yonga setine , 5 inç boyutunda 1080p çözünürlükte bir ekrana ve 20.7 MP kalitesinde bir arka kameraya sahip olacağı yönünde.

HTC’nin telefona ne isim vereceği ise hâlen belli olmuş değil. Her şeyi 1 Mart günü öğreneceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir