Gündem

HTC One M9 ve M9 Plus’ın resmi fotoğrafları sızdı

By

on

HTC’in yeni amiral gemisi modeli One M9 ve M9 Plus ile ilgili haftalardır dur durak bilmeyen bir dedikodu çemberinin içindeyiz. Çoğu kez özellikleri, benchmark test sonuçları, büyük modeli, fotoğrafları sızan iki yeni model için bu sefer HTC’den resmi görsel sızdı. Sızıntının kaynağı ise, teknoloji dünyasının ünlü kötülerinden Evan Blass oldu. Fotoğraf oldukça küçük olsa da, iki telefona dair de an azından fikir edinmemizi sağlıyor.

big

Görsel, daha önce duyduğumuz tamamen cam ön paneli ve normalde altta bulunan hoparlörlerin yer değiştirdiğini doğruluyor. Daha önce yalnızca M9 Plus’ta ortadan kalktığını gördüğümüz hoparlörlerin iki modelde de arkaya taşınması nispeten sürpriz oldu. Nitekim HTC’nin en övündüğü özelliklerden birisi, ön panelde bulunan ve ses kalitesini ciddi şekilde arttıran hoparlörleriydi.

One M9 Plus’ta yine daha önce gördüğümüz fiziksel tuş da bu görsellerle birlikte resmiyete kavuşmuş oldu. Tahminlerimiz, HTC’nin tamamen parmak izi sensörü için bu tuşu koyduğu yönünde. One M9’daki tuş eksikliği de, asıl ve küçük modelin parmak izi tarama özelliğini bulundurmayacağını gösteriyor diyebiliriz. Yine de HTC’nin küçük modeline de sensör sıkıştırmış olma ihtimali var. Fotoğrafta görülen bir diğer özellik ise, telefonların tam ortasında bulunan ön kamera oldu. Umuyoruz HTC Desire Eye’daki 13 MP selfie kamerası, amiral gemisi modellerde de yerini alır.

HTC’nin yeni telefonları, 1 Mart’ta düzenlenecek Utopia etkinliğinde tanıtılacak. Yine de sızıntıların hızına ve yoğunluğuna baktığımızda, önceki yıllarda olduğu gibi amiral gemisi modelin her açıdan görüntüleri ile tüm özelliklerini lansmandan önce öğrenme ihtimalimiz yüksek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir