Gündem

HTC One M9 Plus sızdı

By

on

Son günlerde HTC’den gelen sızıntılar iyice arttı. Bugün itibariyle, 1 Mart’ta tanıtılacak HTC One M9’un bir de büyük kardeşi olacağını öğrendik. Şu an için teknoloji çevrelerinde HTC One M9 Plus olarak adlandırılan bu yeni telefona HTC’nin ne isim vereceği henüz belli değil.

Çin kaynaklı habere göre Plus model, 5.5 inç ekran boyutunda 1440 x 2560 piksel çözünürlük destekleyecek. Son dönemin vazgeçilmezi Snapdragon 810 yonga seti telefona güç verirken, çoğu amiral gemisi telefondan 4 GB RAM görmeyi beklediğimiz bu sene One M9 Plus 3 GB RAM’e sahip olacak.

Tasarım açısından baktığımızda ise HTC’nin önemli değişiklikler ile bildiğimiz HTC tasarımından biraz uzaklaştığını söyleyebiliriz. One modellerinin ön yüzünde, en altta bulunan hoparlörler, yerini HTC’de pek alışık olmadığımız fiziksel bir tuşa bırakmış. Bu seçimin, tuşta olması muhtemel parmak izi okuyucusu sebebiyle yapıldığı düşünülüyor. Yine de HTC’nin diğer markalardan öne çıkmasını sağlayan ses performansının nasıl etkileneceği merak konusu.

Telefonun arkası ise bildiğimiz HTC One’a daha yakın. LED flaşa sahip olan çift kameralardan birisi, tasarım özelliği olmasının dışında oldukça büyük bir de lense sahip. Bu da 20.7 MP arka kamera görme ihtimalimizi arttırıyor.

HTC One M9 Plus’ın var olup olmadığı, varsa bile piyasaya çıkıp çıkmayacağı ise 1 Mart günü ortaya çıkacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir