Gündem

HTC One M9 Hima’nın fotoğrafları sızdı

By

on

Bu hafta içerisinde başlayacak olan CES 2015 kapsamında tanıtılmasını beklediğimiz HTC One M9 Hima, Ultra ve Windows Phone model seçenekleriyle birlikte büyük bir heyecan yaratmış durumda. HTC’nin başarılı amiral gemisi One M8’in ardından gelecek olan telefon hakkında dedikodular ise durmak bilmiyor. Daha önce özellikleri sızan telefon için bu sefer de bazı görseller karşımıza çıktı. HTC yöneticilerinden Jeff Gordon, 2014 biterken attığı tweet’ler ile 2015’in HTC adına çok heyecanlı olacağını ve yeni sürprizlerin tüketicinin aklını başından alacağını söylemiş ve büyük bir beklenti yaratmıştı. Yine de HTC tarafındaki bu özgüven, açıkçası hem hayranlara hem de bize de aynı şekilde bir güven veriyor.

Çin kaynaklı Zol sitesinin sızdırdığı görüntüler ise, HTC Hima’nın gerçekten de bu beklentileri ve güveni karşılayacağını gösteriyor diyebiliriz. Geçen senenin amiral gemisi One M8’in oldukça beğenilen alüminyum tasarımını koruyan Hima’da radikal bir değişiklik görünmüyor. Tasarım anlamında One M8’de gördüğümüz ön yüzdeki hoparlörler ve fırçalanmış metal arka kapak gibi zarif ayrıntıları aynı şekilde koruyan Hima’da, HTC’nin One M8’de beğenilen özelliklere ellemediği görülüyor.

AnTuTu sonuçlarına göre, HTC amiral gemisi telefon serisinde ekranı büyütmeyi tercih etmemiş. 5 inçlik ekran boyutunu ve 1080p Full HD çözünürlüğü yerinde bırakan Tayvanlı firma, telefonu çalıştırması için de Snapdragon 810 yonga setini tercih etmiş. Sekiz çekirdekli çip sette, dört adet 2.0 GHZ dört çekirdekli Cortex-A57 ve dört adet de 1.5 GHz dört çekirdekli Cortex-A53 CPU bulunuyor. Ek olarak telefonda 3 GB da RAM bulunacak. Kamera bölümünde ise One M8’e oranla çok büyük bir iyileştirme görüyoruz. HTC One M9 Hima, arkada 20.7 MP, önde de 13 MP gibi oldukça yüksek çözünürlükte iki kameraya sahip olacak. Android 5.0.1 Lollipop ile satışa sunulacak olan telefonda HTC’nin Sense 7.0 arayüzü çalışacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir