Gündem

HTC One M9 Hima, AnTuTu’da göründü

By

on

Teknoloji dünyasında dedikodu dendiğinde akla ilk gelen isimlerden olan @upleaks, son bombasını HTC’nin One serisinin yeni telefonu olması beklenen HTC Hima için patlattı. Telefonun özellikleri daha önce sızmış olsa da, bu seferki bilgiler AnTuTu benchmark testinin sonuçlarından geliyor.

AnTuTu sonuçlarına göre, HTC amiral gemisi telefon serisinde ekranı büyütmeyi tercih etmemiş. 5 inçlik ekran boyutunu ve 1080p Full HD çözünürlüğü yerinde bırakan Tayvanlı firma, telefonu çalıştırması için de Snapdragon 810 yonga setini tercih etmiş. Sekiz çekirdekli çip sette, dört adet 2.0 GHZ dört çekirdekli Cortex-A57 ve dört adet de 1.5 GHz dört çekirdekli Cortex-A53 CPU bulunuyor. Ek olarak telefonda 3 GB da RAM bulunacak.

B6BWGQDCUAIaWhv

Kamera bölümünde ise One M8’e oranla çok büyük bir iyileştirme görüyoruz. HTC One M9 Hima, arkada 20.7 MP, önde de 13 MP gibi oldukça yüksek çözünürlükte iki kameraya sahip olacak.

Android 5.0.1 Lollipop ile satışa sunulacak olan telefonda HTC’nin Sense 7.0 arayüzü çalışacak. Telefonun şu an için 2015’in ilk aylarında gerçekleştirilecek tüketici elektroniği fuarlarında mı, yoksa HTC’nin kendi düzenleyeceği bir etkinlikle mi tanıtılacağı ise bilinmiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir