Gündem

HTC One M8 ve M7 için Android Lollipop tarihi belli oldu

By

on

HTC, bugün yaptığı açıklama ile şirketin amiral gemisi telefonları One M8 ile One M7’nin, bugünü takip eden 90 gün içerisinde Android 5.0 Lollipop’a kavuşacağını duyurdu. Şirket, Google’dan kaynak kodunu aldığını ve güncelleştirme için çalışmalara başladığını açıkladı.

HTC’nin Google’dan Android Lollipop için gereken kaynak kodunu yeni adığını açıklaması ise kafalarda soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. Google’ın daha önce üreticilere, Android için kaynak kodunu yeni işletim sistemi tanıtılmadan önce sağlayacağı yönünde bir sözü bulunuyordu. Ek olarak Nexus 9 tableti üreten HTC’nin, tablet Android Lollipop ile satışa çıktığı için Lollipop’un kaynak kodunu elinde bulundurması gerekiyor diye düşünüyoruz.

Sonuç olarak tüm bu soruları bir kenara bıraktığımızda, HTC One M8 ve M7’nin 90 gün içerisinde HTC tarafından Android 5.0 güncellemesi yayınlanacak. Sonrasında ülke bazında operatörlerin de çalışmalar yapması gerekeceği için One M8 veya M7 sahibiyseniz, Şubat 2015 civarında güncellemeye kavuşabilirsiniz gibi görünüyor. HTC, Android Lollipop duyurulduktan kısa bir süre sonra One M8 ve M7 dışında mini ve mini 2’nin de güncelleme alacağını duyurmuş, sonrasında listesini genişletmişti.

HTC ve diğer üreticilerin hangi telefonlarının ne zaman Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacağına dair rehberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Recommended for you

0 Comments

  1. Alperen

    Kasım 5, 2014 at 3:08 pm

    peki htc one max e gelecek mi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir