Gündem

HTC One M8s’i çıkardı

By

on

HTC, son üç yıldır amiral gemisi olarak çıkardığı One serisine bugün itibariyle enteresan bir ekleme yaptı. İlk çıktığından beri oldukça beğeni toplayan orijinal HTC One tasarımını sonraki modellerde de koruyan şirket, büyüyen One ailesine bugün eklediği One M8s ile nispeten uygun fiyatlı bir alternatif oluşturmak istiyor.

Bu ay ilk olarak Birleşik Krallık’ta satışa çıkacak olan One M8s, serinin başından beri aşina olduğumuz aynı metal kasayı koruyor ve haleflerinden yalnızca donanım alanında farklılaşıyor.

HTC’nin telefonu çıkarmaktaki asıl amacı, şirketin amiral gemisi telefon serisine giriş yapmak isteyen muhtemel alıcılar için uygun fiyatta bir cihaz ile seriyi daha fazla insana ulaştırmak. Orijinal HTC One ile birlikte One M8 ve One M9, her daim üst segmente hitap eden telefonlar olmuştu. Şu an için fiyatı belli olmasa da, yabancı kaynaklardaki dedikodulara göre hesap ettiğimizde telefonun 1300-1400 TL dolaylarında bir fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz. Bu da telefonu önceki amiral gemisi One telefonlardan daha ucuz yapıyor.

Yeni HTC One M8s ile One M8 arasındaki en önemli farklar ise, yeni 13 MP’lik kamera sensörü, daha düşük performansa sahip sekiz çekirdekli bir işlemci ve azıcık daha büyük 2840 mAh batarya oldu. Telefonun genel özelliklerine baktığımızda ise Desire 820’de gördüğümüz Snapdragon 615 yonga seti, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı görüyoruz.

One M8s önümüzdeki ay İngiltere’de çıkacak, diğer ülkelere ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

 

Recommended for you

0 Comments

  1. söz

    Eylül 12, 2015 at 12:25 am

    M8 de Gorilla Glass 3 kullanıldığını ve M9’da da Gorilla Glass 4 kullanıldığını biliyorum. Fakat M8S’de kullanılan ekran koruma teknolojisi ile ilgili net bilgim yok. Bilgisi olan var mı?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir