Gündem

HTC One M8, Android Lollipop almaya başladı

By

on

Google Play Edition modelinin geçtiğimiz ay güncelleme almasının ardından, HTC’nin amiral gemisi modeline ait iki farklı sürüm de Android 5.0 Lollipop güncellemesine kavuşmaya başladı. One M8 Developer Edition ve ülkemizde çoğunlukla satılan SIM kilitsiz sürümler, bugünden itibaren Android 5.0 Lollipop alıyor.

Güncelleme, telefonlara alışıldığı gibi İnternet üzerinden indirilecek. Her zamanki gibi güncellemenin cihazlara ulaşması birkaç gün sürebilir, o yüzden acele etmemekte fayda olduğunu belirtelim.

Nihayetinde ne zaman gelirse gelsin, artık HTC One M8 için Android Lollipop’un kapıdan göründüğü ortada. HTC, 4 Kasım’da attığı tweet ile, One M8 ve One M7’nin 90 gün içerisinde (Şubat ayının başlarına tekabül ediyor) Androdi 5.0 Lollipop güncellemesini alacağını duyurmuştu. Aralık ayının son haftasında da, bugünden itibaren tüketicilere sunulan, Sense 6.0 arayüzünde çalışan Android 5.0 Lollipop, One M8 telefon üzerinde görünmüştü. HTC’nin Kasım ayında Google’dan kaynak kodunu almasıyla birlikte verdiği 90 günlük sözü tutmak için büyük bir çaba ile çalıştığını önceki yazılarımızda belirtmiştik, bunun sonucunu görüyor olmak ise şirketi daha da takdir etmemizi sağlıyor.

[Hangi telefon, ne zaman Android Lollipop güncellemesi alacak?]

Şimdi bu güncelleme ile, operatörlere ait modelleri satın alan tüketiciler için de iyi haberler ortaya çıkmış oluyor. Bundan sonra artık One M8 model telefonlara Android Lollipop güncellemesinin gelmesi an meselesi. Artık söz bir nevi operatörlerde bile diyebiliriz. Operatörler, HTC’den güncellemeyi aldıktan sonra kendi düzenlemelerini yapacak ve HTC’den “teknik uyumluluk” onayın da alırlarsa müşterilerine Android 5.0 Lollipop güncellemesini sunabilecekler.

Yine de ülkemizdeki modeller düşünüldüğünde birkaç gün süresince telefonlarınızın Ayarlar bölümündeki güncelleme kısmını kontrol etmeyi unutmayın, HTC’den güzel bir sürpriz sizi bekliyor olabilir. Developer Edition telefona sahipseniz de güncellemeye OTA üzerinden erişmeniz mümkün. HTC One M8 için gelecek olan Android Lollipop, 4.16.1540.8 model numarasına sahip ve toplam download boyutu da 580 MB civarında.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir