Gündem

HTC, dünyanın ilk akıllı çorabını tanıttı

By

on

Giyilebilir akıllı cihazlar hakkında geçtiğimiz yıllarda çok sayıda şey söylenip yazıldı.Akıllı saatler ve akıllı gözlükler ile başlayan süreçte bileklikler, gömlekler, ceketler ve daha çok sayıda kıyafet gördük. Zamanı geldiğinde tüm kıyafetlerimizin akıllı olacağı söylense de, o dönem pek inanmamıştık ama bugün yapılan bir açıklama ile HTC, dünyanın ilk akıllı çorabı RE SOK’u çıkararak bizi yanıltma yolundaki ilk adımı attı.

Çorabın işlevine gelecek olursak, biraz akıllı saatlere benzediğini söyleyebiliriz. Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlanan çorap, normalde telefon ekranına gelecek bildirimleri ayak bileğinizin kenarında gösteriyor. Yani cebinizden telefonu çıkarmak yerine ayağınızı kafanıza yaklaştırmanız yeterli.

Elbette 1 Nisan şakası olan bu habere rağmen, HTC’nin fikri çok da kötü değil. Gerçekten giyilebilir cihazlar zamanı geldiğinde vücudumuzu kaplayarak günlük işlerimizi çok kolay bir şekilde halletmemizi sağlayacak. HTC’nin şaka çorabının elbette telefon bildirimlerini göstermek dışında da özellikleri bulunuyor. GPS takibi ile kaybettiğiniz takdirde diğer çorap eşini kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Özel bir sistem, çorapta ortaya çıkan delikleri fark edip kapatırken, çorapta bir de tüm ayakkabılarla uyumlu.

Yine de ne yazık ki RE SOK’u makinede veya elde yıkamak mümkün değil. Hatta çorabı yıkamak mümkün değil. Piyasaya çıkacağı günü merakla bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir