Gündem

HTC Desire 626 kesinleşti

By

on

HTC’den yeni bir orta sınıf telefon geliyor. Geçtiğimiz haftalarda Twitter’daki @upleaks hesabı, yeni telefonun fotoğraflarını ve özelliklerini sızdırmış, HTC’den ise telefonun varlığına yönelik herhangi bir açıklama gelmemişti. Ancak bugün itibariyle, Çin Telekomünikasyon Donanım Belgelendirme Merkezi tarafından onaylanan HTC Desire 626, böylece doğrulanmış oldu.

Çin’deki merkez, telefonun bazı görüntüleriyle birlikte tüm özelliklerini de açıkladı. Mediatek yonga setinde sekiz çekirdekli 1.7 GHz işlemci üzerinde çalışacak olan yeni orta sınıf telefon, 1 GB RAM ile işlemcisini güçlendirecek. 5 inçlik ekranı 1280×720 piksel çözünürlük desteklerken, microSD kart desteği de sunan cihazın ilk başta 8 GB dahili depolama alanı bulunacak. Arka tarafında 13 MP, önde de 5 MP kamerasıyla kullanıcısına günümüz şartlarında iyi bir fotoğraf deneyimi sunacak olan Desire 626’da 2000 mAh da batarya yer alacak. 8.19 mm kalınlığında olacak cihaz, 135 gram ağırlığa sahip ve 4G LTE bağlantı da destekliyor. Telefon beklenenin aksine Android 5.0 Lollipop ile değil, 4.4 KitKat ile satışa sunulacak.

HTC Desire 620 ile aynı sınıfta, ancak bir üst modeli olmasını beklediğimiz cihazın Mart ayının başında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmasını bekliyoruz. Türkiye’ye de gelme ihtimali oldukça yüksek olan Desire 626, şu an için bir fiyat bilgisi verilmese de çok yüksek ihtimalle uygun bir rakamdan tüketiciyle buluşacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir