Gündem

HTC, Android Lollipop için verdiği sözü tutamadı

By

on

Kasım ayında, Google’ın, Android 5.0 Lollipop’u tanıtmasından birkaç hafta sonra HTC, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile amiral gemisi modeli One M8 ile One M7’nin 90 gün içerisinde güncellemeye kavuşacağını duyurarak müşterilerini sevindirmiş, teknoloji dünyasında da oldukça büyük bir saygı kazanmıştı. Ancak önceki gün itibariyle bu 90 günlük süre dolarken, HTC tarafından da resmi sitede ürün müdürü ve genel müdür yardımcısı Mo Versi imzası taşıyan özür niteliğinde bir açıklama yayınlandı.

HTC, Ocak ayında One M8’in Google Play, Geliştirici ve SIM Kilitsiz modelleri için Android Lollipop güncellemesini yayınlamıştı. Ancak 90 günlük sürenin içerisinde olması gereken One M8’in daha çok yurtdışında kullanılan operatör modelleri ile One M7’nin tüm modelleri hâli hazırda güncelleme bekliyor.

Mo Versi, HTC’nin güncellemeyle ilgili olarak hem Google, hem de operatör ortaklarıyla yakından çalıştığını söylerken, Google’ın ilk sürümün geliştirme sürecinde karşılaşılan birkaç sorunu çözmek durumunda kaldığını vurguluyor ve ekliyor: “HTC olarak, bu sorunlardan bazılarını kendi adımıza çözmeye ve Google’ın yayınladığı güncellemelerle olabildiğince hızlı şekilde uyumlu hale getirmeye çalıştık.” Yine de sözlerinden bunu bahane olarak görmediğini düşündüğümüz Mo Versi, HTC’nin tüketicisine sıkıntı çıkarmayacak ve her şeyiyle hazır bir Lollipop deneyimi sunmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtiyor.

Ne yazık ki bir kez ağzı yanan HTC, One M8’in eksik modelleri ile One M7’nin ne zaman güncellemeye kavuşacağına dair herhangi bir bilgi vermiyor. Yine de Versi’nin açıklaması, HTC’nin yakın zamanda iyi haberler paylaşacağını söyleyerek bitiyor. Bize ise beklemek haricinde yapacak bir şey kalmıyor.

Recommended for you

1 Comment

  1. Selçuk

    Şubat 4, 2015 at 4:54 am

    İngilterede bir operatör şirkette çalışan akrabamın söylediğine göre Şubat ayı içinde gelecekmiş bakalım bekliyoruz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir