Gündem

HP’den lüks akıllı saat geliyor

By

on

Android Wear ile ciddi bir yükselişe geçen akıllı saatlere yeni bir üretici katıldı. Piyasada Android Wear platformu kullanmayacak olan ender saatlerden birini çıkarma planları yapan Hewlett-Packard, indirimli marka ürün satan Gilt ve ABD’li moda tasarımcısı Michael Bastian ile sonbaharda çıkması planlanan bir akıllı saat üzerinde çalışıyor.

Hem Android hem de iOS cihazlarla çalışacak olan lüks akıllı saat, diğerleri gibi e-posta, SMS, Twitter, Facebook vb. bildirimleri gösterecek, müzik çalar kontrolü hava durumu, borsa ve haber bilgileri sağlayacak. Yazılımı konusunda henüz bir bilgi bulunmayan saatin fiyatı da belli değil. Ancak ilk görsele göre saat LG ve Samsung’da gördüğümüz klasik dörtgen tasarımdan ziyade, daha bir gerçek saat izlenimi veriyor. 

Moto 360 ile benzer şekilde HP’nin saati de yuvarlak olacak ve 44 mm paslanmaz çelik kasa, işlemeli kontrol tuşları, ışıklı kronograf ile değiştirilebilir kordonları bulunacak. Akıllı saat dünyasında çekici ve şık bir tasarımla öne çıkmayı amaçlayan HP, sektrörün moda yönüne ciddi şekilde ilk odaklanan firma olma özelliğini de taşıyacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir