Gündem

Harley-Davidson’dan elektrikli motor

By

on

Efsanevi motosiklet üreticisi Harley-Davidson, ilk elektrikli motorunu tanıttı. Harley-Davidson, Project LiveWire adını verdiği projede, motorun yalnızca şirketin teknolojisini göstereceği bir fuar aracı olmaktan öte, mevcut sürücülerine ek olarak yeni insanlara da ulaşmayı amaçladığını söyledi. Project LiveWire, elektrikli motorunu cilalanmış bir kasanın altında tutuyor ve firma da, hayranlarının V-twin motorlar ve krom borular gibi kendine özgü özelliklerini kaybettikten sonra nasıl düşüneceği konusunda endişelenmiş. Basın bülteni ve reklam videosu, yeni motosikletin bir jet motorundan çıkan sese benzer “kesin bir sese” sahip olacağını vadediyor. Şirket motorun özelliklerine dair bilgi vermese de, Wired’a göre yeni motosiklet 74 beygir gücünde, elektrikle ulaşabildiği maksimum hız 150 km/s, tek şarjla gidebildiği mesafe 85 km ve tamamen şarj olması da 3.5 saat sürüyor. Her tarafında LED ışıklandırmalar olan motor, sürücü için de renkli bir dokunmatik ekran bulunduruyor.


Müşterilerinin elektrikli bir motor hakkında ne düşüneceğini merak eden Harley-Davidson, bu konuda yapılabilecek en makul şey olarak, bu yıl içerisinde bir demo turuna çıkıyor. The Experience Tour adı verilen tur, bu sene yalnızca ABD’deki 30 durakta yapılacak. Tüketiciler motoru sürme fırsatı yakalarken, önümüzdeki yıl da ABD’ye ek olarak Kanada ve Avrupa’da da elektrikli motosiklet tüketicinin beğenisine sunulacak. Motosikletle yola çıkmaya hazır değilseniz veya ehliyetiniz yoksa bile, Harley-Davidson güvenle motorun denenmesi için simülatörler kuracak. Bu yılki ilk 3 durak ise New York, Boston ve Philadelphia olarak belirlenmiş durumda.

Recommended for you

1 Comment

  1. yasin D.S.

    Eylül 27, 2015 at 1:44 am

    Sizce fiyatları nekadar olur yani yüksek rakamlarmı yoksa düşük rakamlarmı çünkü uygunsa alınabilir cevap verirseniz sevinirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir