Gündem

GTA 5 modunu Samsung engeli!

By

on

Galaxy Note7’leri bombaya dönüştüren bir GTA 5 modunun başı Samsung ile dertte.

Çıktığı günden bu yana Galaxy Note7’lerin patlaması üzerine o kadar fazla mizah yapıldı ki kimileri çok farklı platformlara yansıdı. Son olarak Galaxy Note7’leri bombaya dönüştüren bir GTA 5 modu geliştirilip dağıtılıyordu.

Kullanıcılar her ne kadar bu tarz şeylerle eğlense de anlaşılan bu durum Samsung’un hiç hoşuna gitmiyor. Yaklaşık iki hafta önce ortaya çıkan Galaxy Note7’leri bombaya dönüştüren GTA 5 modu yoğun şekilde dikkat çekmişti. Ancak son gelen haberlere göre Samsung, bu modu ve videolarını internetten kaldırmaya çalışıyor.

Bunun için DMCA (İçerik Lisansını Koruma Servisi)  araçları kullanmaya başlayan firmanın konu hakkında oldukça ciddi olduğu görülüyor. Samsung bunu lisans ihlali gerekçesiyle yapsa da işin altında firma itibarını koruma amacının yattığı net.

Görünen o ki Samsung, Note7 olayının bir an önce unutulmasını istiyor. Böyle bir olayın teknoloji camiası tarafından unutulması oldukça zor olsa da firma kabusun çabucak geçmesi için elinden geleni ardına koymuyor.

Her şeye rağmen Samsung’un bu tarz parodilerin tamamen eğlence amaçlı yapıldığını, şirkete bu saatten sonra herhangi bir zarar getirmeyeceğini kavraması gerektiği görüşü ise sosyal medyada çokça konuşulmakta.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir