Gündem

Google’ın ucuz Android One telefonları satışa çıktı

By

on

Haziran ayında gerçekleştirilen Google I/O Geliştirici Konferansı’nda ilk kez duyurulan Android One platformunun ilk telefonları satışa çıktı. Düşük gelir seviyesindeki popülasyonun yoğunluklu olduğu Uzak Doğu ve Afrika ülkeleri öncelikli olarak satışa çıkan telefonların ilk adresi ise Hindistan.

İlk telefonların fiyatı 105 dolar olarak belirlenirken, Android destekleyen daha ucuz telefonların varlığı kafalarda soru işareti oluşmasına sebep oldu. Ancak Google, ilk partiden sonra çıkacak yeni modellerin bu fiyatın hem altında hem de üstünde olacağını belirtti.

Çin’e oranla akıllı telefon penetrasyonunun düşük olduğu Hindistan’ı tercih ettiklerini belirten Google, bir milyarın üzerindeki nüfusun çok büyük bir kesiminin mütevazı bir gelir kaynağı olduğunu ve Çin’de bilgisayarları geçen akıllı telefon kullanımının Hindistan’da oldukça düşük kaldığını vurguluyor. Yıl bitmeden Endonezyo, Filipinler ve diğer Güney Asya ülkelerine de ulaşacak olan Android One platformu, 2015 ile birlikte daha fazla pazara yayılacak.

4.5 inç ekran, dört çekirdekli MediaTek işlemci, 1 GB RAM, 4 GB dahili depolama alanı, 5 MP kamera ve microSD kart desteğiyle fiyatına oranla makul özellikler sunan telefonlar, bölgede oldukça popüler bir kullanım oranına sahip olduğu için çift SIM kart destekleyecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir