Gündem

Google+’ın Pinterest rakibi Collections çıktı

By

on

Google+, ilk çıktığı zamandan bu yana Twitter ve Facebook gibi sosyal ağların özelliklerini kullanıma sunarak bunların koltuğuna göz koymuştu. Pek de başarıya ulaşamayan Google+’ın bu sefer gözüne kestirdiği isim ise Pinterest oldu. Google+’ın yeni özelliği Collections (Koleksionlar), sosyal ağın ana sayfası üzerinden herkes tarafından ulaşılabilir şekilde bekliyor.

Bu Koleksiyonlar, Pinterest’in yaptığı işe oldukça benzerlik gösteriyor. İnternet üzerinde ilginizi çeken tüm makaleler, yazılar, fotoğraflar ve videoları tek bir yerde toplayıp, sonra bunları albümlerde kategorileştirmenize, her sete kapak fotoğrafı koymanıza olanak sağlıyor. Bir içeriği paylaşmak istediğiniz zaman da, yeni bir koleksiyon oluşturma seçeneği ile mevcut bir koleksiyona ekleme olanağı da size sunuluyor.

Elbette başka kullanıcıların koleksiyonlarını takip edebiliyor veya kullanıcı takip ederek tüm koleksiyonlarını izlemeye başlayabiliyorsunuz.

Of course, you can also follow other users’ collections, or all the collections from an individual user. While there aren’t any public collections currently available, we expect they’ll to pop up soon.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir