Gündem

Google’dan yeni Android uygulaması: Google Saat

By

on

Google, bugün itibariyle Android Lollipop’un getirdiği Materyal Tasarım’ı her anlamıyla barındıran yeni uygulaması Google Saat’i duyurdu. Bu sabah ücretsiz olarak Google Play’deki yerini alan Saat, Google’ın çevirisiyle aktaracak olursak, buram buram “malzeme tasarımı” kokuyor.

Hâli hazırda tüm telefonların ve üreticilerin kendine özel bir Saat uygulaması olduğunu hepimiz biliyoruz. Birçok işlemi yapmak için yeterli olan bu uygulamalardan tatmin olmadığımızda da Play Store’da bulabileceğimiz çok sayıda alternatif uygulama bulunuyor. Google’ın en yeni Saat’i ise, olur da bunların hiçbirini sevmezseniz veya çirkin bulursanız kullanabileceğiniz şık bir uygulama olmuş. Google’ın saat uygulaması daha önce telefonlar için bulunsa da, Play Store’da ilk kez bugün ortaya çıktı. Daha önceleri yalnızca yeni Android sürümleri çıktığında güncellenen Saat, artık Play Store’da olduğu için daha kolay bir şekilde güncelleme alacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Saat uygulamasıyla alarm kurabiliyor, kronometre ve zamanlayıcı başlatabiliyor, aynı zamanda Dünya Saati sekmesine istediğiniz şehirleri ekleyerek oralardaki saatleri de anında görebiliyorsunuz. Ek olarak Saat’i Android Wear akıllı saate bağlayarak alarmları saat üzerinden kontrol edebiliyorsunuz

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir