Gündem

Google, yeni mail uygulaması Inbox’ı duyurdu

By

on

Google, e-posta hizmetine yepyeni bir yaklaşım getiren yeni servisi Inbox‘ı duyurdu. Gmail ekibinin geliştirdiği hizmet, hesabınızdaki verileri kullanarak gelen e-postaları ilginç ve düzenli bir şekilde kullanıcıya sunmak istiyor.

Google, yeni hizmetini “bir e-posta uygulamasından ziyade bir planlayıcı” diye duyururken, Inbox e-postalardaki önemli verileri çekerek size daha önce görmediğimiz bir şekilde sunuyor.

inbox 2

Inbox, geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan kategorilerle birlikte çalışıyor. Bu sistemin geliştirilmiş hali şeklinde adlandırabileceğimiz yeni sistemde, benzer türdeki e-postalar bir sırada toplanacak ve iletileri açmaya gerek kalmadan gereken bilgiler aynı sıradan gösterilecek. Örneğin uçuş bilgileriniz, etkinlik detayları, alışveriş durumu, teslim tarihi ve gelen fotoğraflar ile belgeler gibi en önemli içerikler size direkt sunulacak. Ek olarak Inbox üzerinden, e-postada bulunmayan ancak gerçek zamanlı uçuş durumu ve kargo takibi gibi konuyla ilgili bilgiler de edinmek mümkün olacak.

inbox reminder

Hepsinin dışında bir de hatırlatma özelliği ile “yapılacaklar” uygulaması şeklinde çalışan Inbox’ta, kurduğunuz hatırlatmaları ekranın en üstüne taşıyabileceksiniz. Örneğin “rezervasyon yaptır, X lokantası” şeklinde bir ileti yazdığınızda, Inbox otomatik olarak hatırlatmayı kuracak ve lokantanın telefon numarası ile adresini de önünüze getirecek. Ek olarak rezervasyonunuzu online yaptırdığınızda da gelen onay e-postasının yanında Inbox size mekanın haritasını gösterecek.

Son olarak Inbox ile e-postaları ve hatırlatmaları belirli bir süre için susturmak da mümkün olacak. Dilerseniz bu işlemi belirlediğiniz bir saatte, dilerseniz de evinize veya ofisinize girdiğinizde açılacak şekilde ayarlayabileceksiniz.

Şimdilik yalnızca davetiye sistemiyle çalışan Inbox için, inbox@google.com adresine bir e-posta atmak gerekiyor. Ne zaman tam olarak herkese açılacağı konusunda bilgi bulunmayan Inbox, Web, Android ve iOS’te çalışacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir