Gündem

Google ve Yandex anlaştı

By

on

Rusya’nın Google’ı olarak bilinen Yandex ile Google, reklam müşterilerinin birbirlerinin ağlarına erişebilmesi için bir anlaşma imzaladı. Yandex’in blog üzerinden yaptığı açıklamada, bu anlaşmayla birlikte iki şirketin de reklam envanterinin büyük miktarda gelişmesi bekleniyor.

Google müşterileri, şirketin DoubleClick hizmeti üzerinden, Yandex’in Advertising Network’ündeki yayımcıların envanterine erişim sağlayacaklar. Aynısı şekilde Yandex müşterileri de, DoubleClick AdExchange ortaklarının reklam bildirilerine teklif verebilecek. İki sistem de, gerçek zamanlı teklif teknolojisiyle desteklenecek.

Yandex, bu anlaşma ile reklam müşterilerinin gerçek zamanlı teklif yaparak, hem satıcıların, hem de alıcıların kâr sağlayacağını belirtiyor. Anlaşma yalnızca görüntülenen reklamları içerecek ve metin bazlı içerik tarafından oluşturulan reklamlar dahil olmayacak. İki firma da şu an projenin teknik kısmı üzerinde çalışırken, yakın zamanda müşterilerine sunması bekleniyor.

Yandex, daha önce de arama sonuçlarındaki popüler sonuçları desteklemek amacıyla Facebook ve Twitter gibi büyük firmalarla ortaklık yoluna gitmişti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir