Gündem

Google Sydney’de de deniz altına girdi

By

on

Google, ilgiyle takip edilen Street View çalışmasını daha önce Great Barrier Resifleri‘nde denizin altına girerek ulaşılması zor bir noktaya taşımıştı. Ancak durmak bilmeyen ekip, şimdi de Avustralya’nın muhteşem deniz altı dünyasını keşfetmeye çıktı. 

Google Avustralya tarafından bugün yapılan açıklamada, şirketin Street View için Sydney yakınlarındaki deniz altı görsellerini toplamaya başladığı söylendi. Bu görev için Google, hali hazırda dünyadaki mercan kayalıklarının 360 derece fotoğrafını çeken Catlin Seaview Survey ile birlikte çalışmaya başladı.

Yeni görüntüler, Catlin Seaview Survey tarafından tasarlanan Seaview SVII isimli kamerayla görüntülenecek. Adı çıkmış Google Trekker yerine, üç adet Canın 5D kamera barındıran ve birkaç saniyede bir fotoğraf çekebilen bu kamera, bizi Avustralya’ya götürecek. Google yeni Street View fotoğraflarının bu yıl sonunda Google Maps’e ekleneceğini söyledi.

Bilginiz yoksa, Google daha önce de Venedik, Galapagos Adaları, Fukishima felaketi sonrasında terk edilen Namie Machi şehri ve Everest Dağı‘nın görüntülerini yayınlamıştı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir