Gündem

Google Play Movies için 4K desteği başlıyor

By

on

4K TV veya Chromecast Ultra sahiplerine güzel haber: Google video servisi için 4K çözünürlük desteğini hayata geçirmeye başladı.

Dünyanın 4K çözünürlük standardına geçmesi standart yayınlardan HD Ready ve akabinde Full HD çözünürlüğe geçmesinden daha hızlı olacak. Google bu akımın arkasında kalmak istemiyor. Çok kısa bir süre içinde Google Play Movies & TV uygulaması içinden satın alınan veya kiralanan içerikler de 4K desteklemeye başlayacak.

Android Police tarafından yayınlanan bazı ekran görüntüleri bu seçeneklerin nasıl olacağını bizlere gösteriyor. Şu anda sadece sunucu tarafında altyapı hazırlıkları tamamlanan sürecin ne zaman uygulamalarda hayata geçeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Ekran görüntülerindeki rakamlar ise şaşırtıcı derecede yüksek görünüyor. Gerek kiralama gerekse satın alam için Full HD’den neredeyse iki kat pahalı olan 4K çözünürlük seçeneklerine tüketiciler ne kadar ilgi gösterir tahmin etmek biraz güç. Ancak sistem tüketicilere açıldığında rakamlar daha farklı olabilir.

play movies 4k

Eğer bir Chromecast Ultra sahibiyseniz artık yayınlarınızı 4K destekli ekranlara mümkün olan en yüksek çözünürlükte aktarabileceksiniz. Elbette Google Play Movies & TV uygulamasının en son sürümünü Play Store üzerinden indirmeniz/güncellemeniz gerekiyor

Netflix ise bir süredir 4K yayınları destekliyordu. Google bu özelliği hayata geçirince pazardaki rekabet şansını da yükseltmiş olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir