Gündem

Google Nougat güncellemesini yayınladı

By

on

Google, Nexus ve Pixel cihazlarına Nougat 7.1.2 güncellemesini yayınlarken; tabletlerine de çoklu uygulama özelliği ekledi.

Nisan ayı için gelen güvenlik güncellemesinin bir kısmında Pixel ve Nexus kullamıcılarını bir sürpriz ile karşılaşıyor. Google 7.1.2 Nougat güncellemesini de güvenlik güncellemesine de dahil etti. Çoğu kullanıcı büyük bir değişiklik görmeyecek olsa da Pixel C kullanıcıları büyük bir değişikliğe tanık olacak.

Google’ın uzun zamandır Pixel tableti terk ettiği düşünülse de 7.1.2 güncellemesiyle Pixel C’nin ekranına Pixel telefonlarda bulunan başlatma ve navigasyon tuşları ekleniyor. Buradan Pixel C kullanıcıları ekranın altından hızlıca kaydırarak uygulamalara erişebilecek ve aramalar ana ekranın sol tarafına yerleşecek olan “G” logosu üzerinden gerçekleşecek. Öte yandan dosyalar Pixel telefonlardaki gibi gösterilecek.

Ayrıca ekrana yeni gezinme tuşları da eklenecek. Üçgen ve karenin yerleri Pixel’de bulunan şekiller ile eşleştirilecek. Ancak Google Assistant tabletlerde kullanıma sunulmadığı sürece ana ekran tuşundan bir ses çıkmayacak. Ekranın ortasını kaplayan geleneksel kartların yerine 4×4’lük ızgaraya en son kullandığınız uygulamalar yerleşecek. Birini seçmek için uygulamanın üstüne dokunulması; çoklu uygulama için ise kullanılacak uygulamayı ekranın bir tarafına sürüklenmesi yeterli olacak. Bir uygulama sabitlendiğinde geri kalan alan yeniden boyutlandırılacak ve ikinci bir uygulama kullanılacak.

7.1.2 güncellemesini Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X ve Nexus Player cihazları üzerinde gerçekleştirilebilecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir