Gündem

Google Nexus 9 tablet tanıtıldı

By

on

Google, bugün Nexus 6 ve Android Lollipop haricinde beklenen Nexus 9 tableti de duyurdu. HTC üretimi olan tablet, 9 inç IPS LCD ekrana ve Android’de görmeye pek alışık olmadığımız 2048×1536 piksel(yani 4:3 enboy oranı) çözünürlüğe sahip.

7.9 mm kalınlığındaki Google Nexus 9, 2.3 GHz Nvidia Tegra K1 işlemci barındırıyor. İşlemciyi de oldukça güçlü Kepler DX1 GPU ve 2 GB RAM ile destekleyen Nexus 9, arttırmanın mümkün olmayacağı 16 ve 32 GB depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulacak.

Google Nexus 9 tablette HTC’nin olmazsa olmazı BoomSound stereo hoparlörler de yerini almış. Fotoğraf alanında ise mütevazı rakamlarla karşımıza çıkan Nexus 9’un arkasında 8 MP, önünde de 1.6 MP kameralar bulunuyor.

6700 mAh değerinde bir bataryaya sahip olan Nexus 9’un pil ömrü hakkında Google cephesinden açıklama gelmezken, tabletin makul diyebileceğimiz bir performans ile pil ömrü sunacağını düşünüyoruz.

N9-keyboardlow-1600

Google, tablete ek olarak bir de mıknatısla Nexus 9’un arkasına bağlanan klavyesini duyurdu. Kurumsal kullanıcılar için verimliliği katlayacağını düşündüğümüz bu eklentiyi de beğendiğimizi belirtelim.

Nexus 9, 17 Ekim’de ABD’de ön satışa açılacak ve 3 Kasım’da dağıtımına başlanacak. Siyah, bej ve beyaz renklere sahip olacak tablet için henüz herhangi bir fiyat bilgisi ise verilmiş değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir